Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-05-04 10:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Zamiast majówki - egzaminy. Matura 2018 ruszyła

Olsztyn24
W Olsztynie maturę w tym roku zdaje 3 031 osób w 40 szkołach (fot. archiwum)
Ciężkie dni mają za sobą tegoroczni abiturienci. W kalendarzu długi majowy weekend, za oknem piękna (przeważnie) pogoda, oni zaś spędzili ostatnie dni z książką w dłoni, ponieważ dzisiaj (4.05) zasiedli w szkolnych ławach, aby napisać pierwszy z tegorocznych egzaminów maturalnych. Z wybiciem godziny 9.00 bowiem rozpoczął się egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do poziomu rozszerzonego chętni przystąpią o godzinie 14.00.

Egzamin maturalny w 2018 roku jest przeprowadzany w 240 szkołach województwa warmińsko-mazurskiego (40 w Olsztynie). Przystąpi do niego 12 897 zdających, w tym 12 070 (2 838 w Olsztynie) zdających egzamin w „nowej” formule i 827 (193 w Olsztynie) zdających egzamin w „starej” formule.

Egzaminy obejmą:
R E K L A M A
banner
» w części pisemnej: język polski (na poziomie podstawowym), matematyka (na poziomie podstawowym), język obcy nowożytny (na poziomie podstawowym), język mniejszości narodowej (na poziomie podstawowym - wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej),

» w części ustnej: język polski (bez określania poziomu), język obcy nowożytny (bez określania poziomu), język mniejszości narodowej (bez określania poziomu - wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).

Osoby przystępujące do egzaminów w „nowej formule” muszą także obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie pięciu przedmiotów dodatkowych.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym w naszym województwie to: język angielski - 4 833 osoby, geografia - 2 869 osób, matematyka - 2 326 osób, język polski - 1 971 osób i biologia - 1 786 osób.

Wyniki egzaminów będą znane 3 lipca.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl