Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/LH | 2017-11-30 21:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomoce dydaktyczne przydatne do matury

Olsztyn24
(fot. archiw. LH)
Nowy rok zbliża się wielkim krokami, a wraz z nim matura. Każdy uczeń klasy maturalnej staje więc w obliczu szeregu pytań i wątpliwości dotyczących egzaminu dojrzałości. Matura jest bowiem najważniejszym i jednocześnie najbardziej stresującym egzaminem, z którym musi zmierzyć się uczeń szkoły średniej, który pragnie dostać się na wymarzone studia. Wbrew większości przekonań egzamin maturalny nie jest jednak obowiązkowy, by uzyskać wykształcenie średnie! Potwierdzeniem zakończenia nauki na poziomie szkoły średniej jest oczywiście świadectwo szkolne, otrzymane na koniec ostatniego roku szkolnego nauki.

Nauka do matury

Egzamin maturalny ma na celu weryfikację wiedzy, która obejmuje program nauczania wybranych przedmiotów na poziomie szkoły średniej. Ilość materiału, jaką należy przyswoić, aby zdać maturę skutecznie potrafi zniechęcić i przestraszyć, nawet największe klasowe mole książkowe. Matura to nie tylko obowiązkowy egzamin z matematyki, języka polskiego oraz nowożytnego języka obcego, ale również egzamin na poziomie rozszerzonym z przedmiotów dodatkowych, które to mają decydujący znaczenie w procesie rekrutacyjny na studia wyższe. Jednakże egzamin maturalny nie jest tak straszny, jak się wydaje i można go z łatwością zdać! Trzeba tylko wiedzieć jak się uczyć i z jakich pomocy dydaktycznych warto korzystać, aby zoptymalizować naukę do matury.
R E K L A M A
banner
Streszczenia lektur szkolnych

Pomocą dydaktyczną numer jeden, jeśli chodzi o maturę z języka polskiego, zarówno w jej części ustnej, jak i pisemnej są streszczenia lektur szkolnych, takich jak np. Zbrodnia i kara streszczenie. Opracowania te są doskonałą alternatywą w przypadku, gdy uczeń nie zdążył przeczytać lektury na czas, nie pamięta jej treści lub ma wątpliwości, co do jej interpretacji i poruszanej problematyki. Streszczenia w szybki i łatwy sposób pozwalają na zaznajomienie się, bądź odświeżenie wiedzy dotyczącej lektury, a także zrozumienie jej sensu, dlatego warto sięgać po nie tuż przed maturą.

Specjalistyczne vademecum oraz testy maturalne

Absolutnym „must have” wśród pomocy naukowych, przydatnych podczas przygotowań do  matury z przedmiotów na poziomie rozszerzonym jest vademecum. To repetytorium opracowane specjalnie dla maturzystów, które zawiera skondensowaną i uporządkowaną wiedzę z danego przedmiotu nadającą się do szybkiej i efektywnej powtórki. Nieocenioną pomocą dydaktyczną w trakcie nauki do matury są również zbiory zadań egzaminacyjnych, które umożliwiają sprawdzenie swojej wiedzy, a także przećwiczenie samej formy i przebiegu egzaminu maturalnego.

Internetowe serwisy i aplikacje dla maturzystów

Idąc z duchem czasu i rozwojem nowych technologii z pomocą maturzystą przychodzą internetowe portale oraz aplikacje ułatwiające edukację. Z powodzeniem można więc korzystać z elektronicznych fiszek, ułatwiających zapamiętywanie pojęć i słówek, arkuszy egzaminacyjnych online, licznych prezentacji i quizów edukacyjnych, które ułatwiają szybkie i skuteczne przyswajanie wiedzy.

Jak widać pomocy dydaktycznych przydatnych podczas przygotowań do egzaminów maturalnych jest wiele i warto z nich korzystać, gdyż zdecydowanie ułatwiają one proces nauki oraz zwiększają jego efektywność.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl