Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-05-04 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Czas na lifting olsztyńskiego amfiteatru

Olsztyn24
Pierwotne zadaszenie olsztyńskiego amfiteatru nie wytrzymało próby czasu | Więcej zdjęć »
Za rok, może dwa, nad sceną Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie pojawi się trwały dach. Prezydent Olsztyna w środę (2.05) ogłosił konkurs na koncepcję architektoniczną całorocznego zadaszenia amfiteatru. Przy okazji architekci mają przedstawić propozycję zbudowania trwałej reżyserki dźwięku i światła, kasy biletowej i kilku innych zmian w infrastrukturze amfiteatru.

Przypomnijmy - olsztyński amfiteatr został zbudowany w latach 2007-2008 na podstawie projektu wykonanego przez Autorską Pracownię Architektoniczną CAD z Warszawy. Obecnie amfiteatr może pomieścić na widowni 1300 osób.

Największym mankamentem amfiteatru było tymczasowe zadaszenie sceny. Nie wytrzymało próby czasu, a przede wszystkim niezbyt częstych, ale jednak niekiedy silnych wiatrów. Skutek był taki, że w ostatnich kilku latach gospodarz obiektu, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, musiał wynajmować na lato zadaszenie sceny od firm zewnętrznych. Planowana inwestycja ma ten problem rozwiązać.
R E K L A M A
banner
Według warunków konkursu, nowy, stały dach nad sceną musi m.in. umożliwić podwieszanie nagłośnienia imprez i reflektorów oświetlania sceny, które łącznie mogą ważyć nawet 6 ton. Obciążone zadaszenie musi wytrzymać wiatr o prędkości do 100 km/h oraz normatywne obciążenie śniegiem.

Dodatkowe założenie konkursu to przebudowa i rozbudowa sceny amfiteatru, która umożliwi jej tymczasowe powiększenie w przypadku imprez tanecznych. Za sceną ma powstać niewidoczne dla widzów przejście łączące parking z garderobami dla wykonawców. Ma być także zaprojektowana reżyserka oraz kasa biletowa. Może to spowodować zmniejszenie liczby miejsc siedzących w amfiteatrze.

Projektanci mają również rozwiązać problem wlewania się wody deszczowej do sali pod amfiteatrem i do magazynów oraz przewidzieć wymianę kostki granitowej na proscenium na wylewkę. Proponowana koncepcja zadaszenia wraz z elementami towarzyszącymi musi harmonijnie wpasowywać się z zabytkowe otoczenie.

Termin na składanie prac konkursowych prezydent wyznaczył na 27 września br. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 5 października.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 16 tys. złotych. Może też liczyć na zlecenie z wolnej ręki wykonania projektu budowlanego na zmiany w amfiteatrze, na który miasto może przeznaczyć 123 tys. złotych. Dodajmy, że na wprowadzenie projektu w życie miasto chce przeznaczyć maksymalnie 1 230 tys. zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl