Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-21 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK uwolnił amfiteatr z okazji pierwszego dnia wiosny

Olsztyn24
Połowa ogrodzenia została zdemontowana wczoraj, dzisiaj resztę rozłożyli m.in. ochotnicy | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (21.03) pierwszy dzień wiosny i nawet minusowa temperatura nie potrafiła powstrzymać olsztynian od świętowania i zatrzymać ich w domach. Część z nich przyszła do olsztyńskiego amfiteatru, by wspólnie z ekipą Miejskiego Ośrodka Kultury świętując przyszłość wrócić do przeszłości. Dlaczego? Miejski Ośrodek Kultury bowiem, jako instytucja zarządzająca amfiteatrem, postanowiła go „uwolnić” i zdemontować ogrodzenie go okalające.

- To kolejny krok w stronę kultury otwartej (w przenośni i dosłownie) oraz udostępniania mieszkańcom Olsztyna przestrzeni, która de facto należy do niej - wyjaśnia dyrektor MOK Mariusz Sieniewicz. - Odwołuję się tutaj pamięcią do Fosy sprzed lat - miejsca spotkań, rozmów, spędzania wolnego czasu, poza gettyzującym toporem ogrodzeń, płotów i ograniczeń. W XXI wieku jesteśmy zobowiązani akcentować świat bez barier i zakazów, na przekór pomrukom o czyhających zewsząd zagrożeniach i wymuszających na nas odruchy mentalnych parawaningów.

Demontaż ogrodzenia rozpoczął się już wczoraj. Jego główną część rozebrano jednak dzisiaj przy udziale nie tylko fachowców znających się na rzeczy, ale przede wszystkim olsztynian, którzy przy akompaniamencie muzyki i w przerwach między sadzeniem kwiatów ochoczo wykręcali z niego śrubę po śrubie. W tzw. międzyczasie mogli rzucić okiem na filmową historię grupy aktywistów organizacji Otwarte Klatki, posłuchać Muzycznej Sceny Jedynki i Przyjaciół czy DJ-skiego setu (Lary i Voyczool).
R E K L A M A
banner
MOK informuje także, że ze względu na wymogi ustawy o imprezach masowych ogrodzenie zostanie przywrócone na czas Olsztyńskiego Lata Artystycznego w lipcu i sierpniu bieżącego roku, jednak we wrześniu zostanie ponownie zdjęte, aby dostęp do niego był nieskrępowany.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Katarzyna / 2018-03-22 13:19
Nareszcie !!! Mozna pokazywac gościom ładne miejsce i zprowadzić ich do muzeum nie mijając tego paskudnego ogrodzenia.
~olsztyniak / 2018-03-22 11:17
Czekamy teraz na Amfiteatralny Festiwal Win Owocowych!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Akcja MOK „Uwalniamy Amfiteatr!”

22-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl