11:21 23 kwietnia 2024 Imieniny: Gerarda, Jerzego

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
inf. pras. | 2019-04-15 11:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkolaki walczyły o mistrzostwo województwa w szachach

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków do lat 7 w Szachach (fot. archiw. Szalony Krasolud) | Więcej zdjęć »

Fundacja „Szalony Krasnolud”, Uczniowski Klub Sportowy KOPERNIK Olsztyn oraz Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie, na zlecenie Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego, zorganizowały tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków do lat 7 w Szachach. Mistrzostwa honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W sobotnich (13.04) turniejach (osobno dla dziewcząt i chłopców), na dystansie 7 rund po pół godziny na zawodnika, wzięło udział 90 zawodników (23 dziewczynki i 67 chłopców).

Po 7 rundach 46 przedszkolaków zdobyło swoje pierwsze kategorie szachowe (15 dziewczynek, z czego 4 zawodniczki IV, a 11 zawodniczek V kategorię; 31 chłopców, z czego 30 zawodników zdobyło V, a 1 osoba IV kategorię szachową).

Wśród dziewcząt:

» I miejsce i tytuł Mistrzyni Województwa Przedszkolaków do lat 7 w Szachach oraz IV kategorię szachową zdobyła Antonina „Tośka” Petrusewicz, z wynikiem 7 pkt na 7 partii (Przedszkole Bajkowy Dom w Olsztynie) (wynik cieszy współorganizatorów tym bardziej, że jest to najmłodsza zawodniczka UKS KOPERNIK Olsztyn);
» II miejsce zajęła Weronika Lewandowska z SP 3 Reszel;

» III miejsce oraz IV kategorię szachową zdobyła Anna Konieczka (Przedszkole Bajkowy Dom w Olsztynie);

Wśród chłopców:

» I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Przedszkolaków do lat 7 w Szachach zdobył (i jednocześnie obronił tytuł z roku poprzedniego) Krzysztof Zawal z Przedszkola Patryk w Olsztynie (zawodnik UKS Trzydziestka Olsztyn);

» II miejsce i IV kategorię szachową zdobył Kacper Klonowski z przedszkola Promyczek w Ostródzie;

» III miejsce i V kategorię szachową zdobył Aleksander Kopacki z Przedszkola Miejskiego nr 38 w Olsztynie (jeden z najmłodszych zawodników UKS KOPERNIK Olsztyn).

Organizatorzy składają podziękowania marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego Gustawowi Markowi Brzezinowi za objęcie Mistrzostw Honorowym Patronatem oraz przekazanie najmłodszym szachistkom i szachistom pucharów i medali; dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie za udostępnienie swoich gościnnych progów najmłodszym szachistom województwa; sędziom turnieju: Pawłowi Orłowskiemu (sędzia główny), Mirosławowi Orłowskiemu, Krzysztofowi Budrewiczowi, Radosławowi Malczykowi i Pawłowi Klimiukowi za profesjonalne wsparcie wszystkich przedszkolaków; wolontariuszom, sympatykom i członkom UKS KOPERNIK Olsztyn za pomoc w organizacji mistrzostw; rodzicom najmłodszych szachistów za cierpliwość, wyrozumiałość i olbrzymie zaangażowanie; portalowi olsztyn24.com za objęcie imprezy patronatem medialnym; pracownikom technicznym SP 18 za nieocenioną pomoc w przygotowaniach turniejowych.

Organizatorzy proszą o trzymanie kciuków za reprezentantów województwa: mistrzynię Antosię Petrusewicz, mistrza Krzysia Zawala oraz Weronikę Lewandowską i Basię Szubstarską, którzy wezmą udział w Pucharze Polski Przedszkolaków do lat 6 i 7 w Szczyrku (27-30 kwietnia).