Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-16 21:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Ławeczka Szalonego Krasnoluda pojawiła się w Parku Kusocińskiego

Olsztyn24
Z ławeczki można korzystać w Parku Kusocińskiego | Więcej zdjęć »
W Olsztynie powstało kolejne miejsce, które sprzyja rozrywce na świeżym powietrzu. Ławeczka ze stołem do gry w szachy, warcaby i chińczyka jest nową atrakcją Parku Kusocińskiego dzięki inicjatywie Fundacji Szalony Krasolud, wsparciu finansowemu Fundacji Banku BZ WBK oraz pomocy ludzi dobrej woli.

Ławeczka Szalonego Krasnoluda zlokalizowana została przy Otwartej Strefie Aktywności w sąsiedztwie ul. Ernesta Kościńskiego (za Olsztyńskim Teatrem Lalek). Ta zielona oaza niedaleko olsztyńskiego Śródmieścia cieszy się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców okolicznych bloków. Jest doskonałym miejscem na spacery, odbywają się tam sportowe zawody, nie brakuje miejsc aktywności fizycznej - siłowni pod chmurką, boisk do koszykówki, także skateparku.

Park Kusocińskiego jest miejscem, w którym można spotkać też m.in. szachistów. Wszystko dzięki bliskiemu sąsiedztwu siedziby Fundacji Szalony Krasnolud oraz Szkoły Podstawowej nr 3, w której funkcjonuje prężne kółko szachowe oraz dwa przedszkola miejskie, w których dzieci biorą udział w zajęciach szachowych. Dlatego też członkowie Szalonego Krasnoluda zadecydowali, że ławeczka ta zostanie umieszczona właśnie w tym parku.
R E K L A M A
banner
- Naszym celem jest stworzenie miejsca przyjaznego szachistom, warcabistom, graczom w stolikowe gry „bez prądu” - mówi Monika Wysocka-Kawa z Fundacji Szalony Krasnolud. - Mamy nadzieję, że szachiści zarówno młodzi, jak i osoby dojrzałe, w szczególności seniorzy z chęcią skorzystają z nowego miejsca aktywności umysłowo-rekreacyjnej.

Zakup ławeczki wyprodukowanej przez przedsiębiorstwo Ancon ze Szczecina był możliwy dzięki grantowi w wysokości 4 tysięcy złotych uzyskanemu z Fundacji Banku BZ WBK w ramach trzeciej edycji programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Sprzęt został zamontowany dzięki uprzejmości Marka Nowaka z olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Utrzymania Czystości.

Oficjalne przekazanie Ławeczki Szalonego Krasnoluda do użytku miało miejsce dzisiejszego (16.04) popołudnia. Przy okazji jej odsłonięcia nie mogło zabraknąć podziękowań i okolicznościowego tortu, którym uraczono przybyłych na tę małą, ale ważną dla fundacji uroczystość.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~S.Czachorowski / 2018-04-18 12:07
Super! Znakomita inicjatywa. Chyba się wybiorę, choćby trochę posiedzieć, w dobrym towarzystwie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie do użytku Ławeczki Szalonego Krasnoluda

16-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl