Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email red. | 2009-12-06 17:38:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Wielkie spotkanie na zamku

Talenty i goście

Olsztyn24
Laureaci nagrody Talent Roku 2009, wskazane przez Kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych (fot. Wiesław Głownia) | Więcej zdjęć »
W sobotę,  5 grudnia, olsztyński zamek trzeszczał w szwach. Promocja już 12 wydania Kalendarza Olsztyńskiego pod redakcją Tomasza Śrutkowskiego zawsze ściąga tłumy, ale teraz spotkanie połączono jeszcze z wręczaniem nagrody Talent Roku i obchodami 5-lecia Fundacji Środowisk Twórczych, która między innymi tych talentów co roku poszukuje.

Gościem specjalnym wieczoru była Maria Frieman, córka Seweryna Pieniężnego, która okruchami wspomnień podzieliła się w specjalnej publikacji dla Kalendarza Olsztyńskiego. Dziękowała za możliwość przyjazdu do Olsztyna z Łodzi, której nie lubi, ale jest tam dla męża. Dzieląc się refleksjami rodzinnymi i historycznymi, wyraziła życzenie, abyśmy wszyscy wreszcie zaczęli zgodnie pracować dla Polski, a nie dla partii. Sala przyjęła to ogromnymi oklaskami.

Po części artystycznej z młodymi aktorami oraz po promocji kolejnego wydania Kalendarza Olsztyńskiego, wręczono statuetki i dyplomy tegorocznym laureatom nagrody Talent Roku.
R E K L A M A
banner
Fundacji Środowisk Twórczych, powołanej 5 lat temu, od początku prezesuje Anna Wakar. Od trzech lat pod jej przewodnictwem kapituła tej Fundacji wyszukuje talentów, rozpatrując napływające wnioski co do kandydatur.

- Zależy nam na wskazywaniu osób działających twórczo, a nie zawsze dostrzeżonych lokalnie, bo mniej medialnych lub wręcz pozbawionych okazji do prezentacji - mówi Anna Wakar. - Niekiedy rośnie potrzeba pokazania kogoś, kto żyje i tworzy obok nas. Nie można marnować potencjału, tej dobrej energii, która w tych ludziach jest. Co roku Fundacja przyjmuje wnioski w sprawie nagradzania osób z talentem. Zapraszam do kontaktu.

W tym roku Kapituła Fundacji wskazała 8 laureatów, zgłoszonych przez różne środowiska i instytucje. Zawsze są to nagrody równorzędne. Laureatami zostali: ks. Jan Pietrzyk z Butryn (wiersze „Żabi romantyzm”), Karolina Nowotczyńska z Elbląga (skrzypaczka, wyróżniona na festiwalu w Niemczech), Sebastian Mierzyński z Olsztyna (kolejna książka z przygodowej serii „Pan Samochodzik i…” oraz scenariusz do dokumentalnego filmu o Napoleonie na Warmii i Mazurach), Jarosław Jaroszuk z Elbląga (laureat nagrody w konkursie National Geographic Polska za fotografie Tatr), Joanna Gruszka z Olsztyna (za kreacje aktorskie, min. w „Skąpcu Moliera“), Wojciech Łozowski z Olsztyna (autor tekstów i muzyki dla zespołu Afromental, nagrodzonego już w plebiscycie Superjedynki), Leszek Błaszkiewicz z Olsztyna (radioastronom z olsztyńskiego planetarium, wyróżniany przez ośrodki naukowe w Polsce), Grzegorz Krajewski, licealista z Olsztyna (projektuje miasta i wsie w trójwymiarze).

Po odbiór nagrody nie mógł przybyć oczekiwany przez młodszą część publiczności zespół Afromental - koncertuje we Włoszech. Fundacja Środowisk Twórczych zapewniła, że znajdzie termin, by nagrodę temu zespołowi wręczyć osobiście.

Laureaci nagród odbierali gratulacje z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, wicemarszałek Urszuli Pasławskiej oraz z rąk głównych sponsorów wydarzenia - państwa Prusików. Uhonorowani dziękowali za wyróżnienie i deklarowali publicznie, że mają bodziec do dalszej twórczości. Dla niektórych z nich była to pierwsza tego rodzaju nagroda w życiu.

Wszystkim  gratulujemy - powodzenia!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.