Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MC | 2015-11-24 00:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Tramino powoli posuwa się naprzód

Olsztyn24
Tramino na ul. Żołnierskiej (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od poprzedniego czwartku (19.11) trwają testy olsztyńskich tramwajów na przygotowanych dla nich torach. Nie bez problemów, ale powoli Tramino dojeżdża coraz dalej. Dzisiejszej (23/24) nocy dotarł do ulicy Obiegowej. Tutaj, podobnie jak wcześniej na Placu Konstytucji 3 Maja i na al. Piłsudskiego, zatrzymały go zbyt szerokie krawężniki na przystankach.

„Pierwsze jazdy testowe mają wskazać na torowisku miejsca wymagające poprawek” - wyjaśnia na swoim blogu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. „Bardziej doświadczeni od nas partnerzy z „Solarisa” tłumaczą, że przy tak potężnej inwestycji jest to normą, niezależnie w jakim mieście czy kraju to się dzieje. To trochę jak z robotą krawca. Mamy precyzyjny projekt garnituru, jesteśmy wymierzeni od stóp do głów, ale przymiarka jest jednak nieodzowna. Tu trzeba trochę popuścić, tam podebrać, potem jeszcze raz przymierzyć i… gotowe. Można ruszać w miasto!

Prezydent jest przekonany, że „przymiarki” zakończą się do Mikołajek. Właśnie na dzień 6 grudnia prezydent zaprasza dzieci i dorosłych na „Mikołajkowy Dzień z olsztyńskim tramwajem” do zajezdni tramwajowo-autobusowej przy ul. Kołobrzeskiej.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekIskierka Nadziei wystąpiła na dożynkach w Starych Ki...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.