Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Zofia Chrostek | 2016-03-22 18:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Tradycja sprzyja integracji

Olsztyn24
„Iskierka Nadziei” przy wykonywaniu palm wielkanocnych (fot. Andrzej Marzewski) | Więcej zdjęć »
Seniorzy z zespołu „Iskierka Nadziei” Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce (SDW), Oddział Mrągowo, Zarządu Gminnego Piecki w środę (17.03) spotkali się w świetlicy GOPS w Pieckach. Spędzili tam czas miło i radośnie, a przy akompaniamencie akordeonu i śpiewu wykonali dwie palmy wielkanocne - dwu- i trzymetrową z bukszpanu, barwinki, tui i trzmieliny.

Do ozdobienia palm wykonano około 100 misternie zrobionych kwiatów z różnokolorowej bibuły imitujące maki, tulipany, astry, piwonie i żonkile. Praca nad wykonaniem kwiatów trwała miesiąc.

W naszym regionie nie ma tradycji robienia dużych palm i zanika zwyczaj własnoręcznego ich robienia. Z palmami wielkanocnymi wiąże się wiele idących w zapomnienie zwyczajów, ludowych tradycji i folkloru, które my jako seniorzy staramy się pielęgnować i kultywować. Takie spotkania to także świetna okazja do grupowej działalności oraz wspólnego tworzenia, które sprawia nam ogromną radość.
R E K L A M A
banner
Palmy wielkanocne przekazaliśmy do kościołów, gdzie zostały poświęcone. Dwumetrowa trafiła do kościoła p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, a trzymetrowa do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Jonkowie.

Na nadchodzące Święta Wielkanocne seniorzy ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny Zarządu Gminy Piecki  składają wszystkim serdeczne życzenia wiary, pokoju, nadziei i radości oraz miłych chwil spędzonych w gronie rodziny, przyjaciół i gości.

Zofia Chrostek
Prezes SDW

Z D J Ę C I A
Komentarze [14]
~karolina z ostrołęki / 2016-03-28 23:22
brawo seniorzy - jesteściie na czele ze swoją szefową SUPER!!! Pozdrawiam. Bierzemy z Was przykład. Karolina
~mariusz z lubawy / 2016-03-27 22:31
Rodzinka śpi, a ja przeglądam i natrafiłem na ciekawą grupę, bardzo aktywną.Kochani -to nie są SENIORZY zmęczeni,schorowani ALE GIGANCI!!!Taaaak trzymać aż miło się o WAS czyta i patrzy na wesołą i roześmianą grupę a nie na smutasów........Po świętach na spotkaniu opowiem o Was i pokażę -jak miło i fajnie można spędzać jesień życia. Pozdrawiam,Mariusz z Lubawy.
~WALA / 2016-03-27 22:13
Witam, Janku i wielu innych, macie rację,że jesteście pełni uznania ja ich śledzę od dawna i nie przestają mnie pozytywnie zaskakiwać -słusznie ktoś napisał ich TRZEBA KLONOWAĆ!!! i dawać za wzór.Słusznie Janku zauważyłeś, mają super prowadzącego, aż im zazdroszczę-jak oni to robią??? Mam grupę seniorów ale wierzcie mi,nie jest to łatwe.Pozdrawiam ....Wala z Puław.
~jan / 2016-03-27 21:52
przeglądam zdjęcia i artykuły o wspaniałej grupie seniorów- jestem pod ogromnym wrażeniem,że gdzieś w Pieckach są tak dobrze zorganizowani Seniorzy.WIELKIE UZNANIE I SZACUNEK!!!Nasuwa mi się tyle pytań-Jak WY,to robicie?Kto WAS prowadzi?Skąd tyle pomysłów?Czy samorząd pomaga?Toż to ogrom pracy i samozaparcia.Chciałbym się z Wami spotkać.Mam grupę 70 seniorów i wiem jak ciężko ich poderwać.Podziwiam i gratuluję coś pięknego. Jan z Bytomia.
~kola / 2016-03-27 20:24
wspaniali seniorzy!!! podziwiam i gratuluję. Dziś mało spotyka się,tak fajną grupę pa!!
~kinga / 2016-03-22 23:34
Podziwiam,że wam się chce, toż to tyle roboty- kwiaty, przez miesiąc? ja wolę iść do kafejki ,czy obejrzeć serial. Co prawda palma fajna i taka duża.Sama nigdy nie robiłam a i taką dużo jak nieść. Jesteście pozytywnie zakręceni i chyba niesamowici--jednym słowem SUPER SENIORZY! TAK TRZYMAĆ.
~obserwator / 2016-03-22 23:11
WITAM,PALMY prezentują się dostojnie z gracją .Grupa jak widać zapracowana.zorganizowana a całym motorem i spiralą tych seniorów jest ZOSIA.- którą podziwiam za to co robi - dziękuję i oby tak dalej.Zdrowych i radosnych świąt!!!
~wip / 2016-03-22 22:43
Piękny ołtarz, palma wspaniale się prezentująca oraz uśmiechnięci zadowoleni i niesamowici seniorzy!!!Gdzie są te Piecki i ci seniorzy.bo u nas to tylko narzekają i biadolą POZDRAWIAM!!!ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT.wip Z WIELKOPOLSKI.
~senior z lubelskiego / 2016-03-22 22:34
Za pielęgnowanie i kultywowanie folkloru,tradycji -dziękuję!!!-Palma ta przy ołtarzu PIĘKNA ! pozdrawiam wspaniałą grupę SENIORÓW!!!
~krysia z Elbląga / 2016-03-22 22:26
wspaniali i niesamowici seniorzy- dzieci wojny z Piecek, po raz pierwszy zobaczyłam tak dużą i piękną palmę coś wspaniałego!!! Podziwiam i pozdrawiam. Wesołych i miłych świąt.
~T.K. / 2016-03-22 21:38
Jak widać na załączonych zdięciach seniorzy byli bardzo zadowoleni ze swojego "dzieła", a palma przy ołtarzu prezentuje się wspaniale.
~olsztynanin / 2016-03-22 20:58
O, widzę swoich znajomych.Niesamowicie aktywną grupę aktywnych seniorów.CUDNE PALMY, jestem pod wrażeniem.Skąd,u WAS tyle pomysłów i weny twórczej? Tak trzymać!!! Wesołych i zdrowych świąt. A palmy-piękne!!! Pozdrawiam.
~WALA / 2016-03-22 20:52
Pięknie palmy,gratuluję pomysłu, werwy i to jest piękne,że tak się spotykacie i integrujecie-podziwiam.Aż żal bierze,że u nas seniorzy są tacy zamknięci i tak trudno ich do czegoś zmobilizować.Wesołych świąt kochani!!!Wala z Olecka
~iza / 2016-03-22 20:13
Witam,pozdrawiam i podziwiam Seniorów z Piecek,którzy nigdy nie przestaną nas "oglądaczy" olsztyn24.com zaskakiwać. JESTEŚCIE WSPANIALI I NIESAMOWICI!!! WESOŁYCH ŚWIĄT- ZDROWYCH I RADOSNYCH.