Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2012-06-01 23:58 | Rozmiar tekstu: A A A

„Baba z Olsztyna” w strugach deszczu

Olsztyn24
Baby obecnie przypominają swój pierwowzór, ale wkrótce mogą zmienić swe barwy | Więcej zdjęć »

Pechowo rozpoczęła się wczoraj (1.06) druga edycja projektu „Baba z Olsztyna”, który został zapoczątkowany w ubiegłym roku w celu promocji Olsztyna oraz Baby Pruskiej jako jego maskotki. Padający deszcz zmył plany organizatorów imprezy. Z bogatego programu inaugurującego trzydniową imprezę udało się wykonać tylko niektóre założenia.

Głównym i najbardziej widocznym elementem tego programu było ustawienie przed Starym Ratuszem na olsztyńskiej starówce 47. gipsowych statuetek bohaterek imprezy, wykonanych przez uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie.

- Baby ustawione w naszej galerii na świeżym powietrzu są „kamienne”, bardzo przypominają znajdujący się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku oryginał - mówi Aleksander Kuberski, dyrektor olsztyńskiego „Plastyka” - Zainstalowaliśmy również planszę informacyjną, na której m.in. tłumaczymy w kilku zdaniach czym są Baby Pruskie, jakie są teorie na temat ich pochodzenia i przeznaczenia. Bawimy się naszymi replikami po to, aby popularyzować Babę Pruską - aby była, zarówno dla Olsztyna, jak i dla turystów, znakiem rozpoznawczym naszego miasta.  
R E K L A M A
banner
- Projekt w ubiegłym roku zakończył się dużym sukcesem - wzbudził zainteresowanie nie tylko mieszkańców Olsztyna, ale na całym świecie - zdradza arch. Tomasz Lella, pomysłodawca akcji. - W tym roku chcemy ten sukces powielić, zrobić tę imprezę z jeszcze większym rozmachem, jeżeli pogoda na to pozwoli. W programie mamy m.in. imprezę „Eurobaba z Olsztyna”, nasz pomysł na Euro 2012, która odbędzie się w najbliższy wtorek przed ratuszem, prezentację prac z konkursu w malowaniu jak nakwiększej liczby „Bab z Olsztyna” i przemarsz Bab ulicami starówki. Chcemy namalować również 1000 obrazów naszych Bab, które przeznaczymy na licytację.

Pogoda niestety w dalszym ciągu nie jest dla organizatorów łaskawa. Jeżeli jednak się poprawi, to możemy jeszcze dzisiaj (2.06) liczyć na:

⇒ godz. 12.00– 2.45 – szlakiem od Baby do Baby - przemarsz Bab z artystami, modelkami i orkiestrą od Wysokiej Bramy do Mostu Jana, a następnie pod Stary Ratusz – scena staromiejska

⇒ 12.45–14.15 – modną Babę z Olsztyna - pokaz mody damskiej Barbary Cały

⇒ 14.15–14.30 – wirującą Babę – pokaz tańca flamenco / taniec brzucha

⇒ 14.30–15.00 - rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Baba z Olsztyna”

⇒ 15.00 – aukcję dzieł sztuki „Baba z Olsztyna” (organizator: Lions Club Olsztyn).

Dodatkowo jeszcze jutro (3.06), w godzinach 11.00–15.00 odbędzie się plener malarski zakończony wernisażem prac w Starym Ratuszu. Organizatorzy również ustawili u zbiegu ulic Staszica i Pieniężnego instalację przedstawiającą 10 tys. przysłanych na konkurs pomalowanych Bab oraz udostępnili powstałą na podstawie ubiegłorocznej edycji pogramu książkę „Baba z Olsztyna”, którą można kupić na straganie przy Starym Ratuszu.

W tym roku olsztyńskie Baby pozostaną na starówce przez całe wakacje. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest pod adresem www.babazolsztyna.pl 

******

„Baba z Olsztyna” to seria artystycznych happeningów promujących Olsztyn jako miasto sztuki. Pomysłodawcami projektu, zapoczątkowanego w ubiegłym roku, są Anna i Tomasz Lella Studio Form Architektonicznych „Pantel” - architekt Tomasz Lella. We współpracy z artystami i profesorami Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Państwowego Liceum Plastycznego, a także Lions Club Olsztyn pomysłodawcy projektu promują wizerunek stolicy Warmii i Mazur jako miasta sztuki.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl