22:12 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Jacek Smoliński | 2012-10-08 11:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Czwarty medal bokserów PIRS na Mistrzostwach Polski

Medaliśmi MP na podium. Drugi z prawej Tomasz Gryckiewicz (fot. archiw. PIRS) | Więcej zdjęć »

Podczas XX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie zawodnik UKS PIRS brązowy medal! To już czwarty medal zdobyty na imprezie rangi Mistrzostw Polski dla UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego w ciągu dwóch lat!

Tegoroczne zawody odbyły się w Radomiu, w dniach 2-6.10.2012r. w Hali MOSiR. Wzięło w nich udział 99 zawodników z całej Polski.

Arkadiusz Wasilewski (kat. wag. 75 kg) niestety już w pierwszym pojedynku został pokonany przez Tomasza Gromadzkiego z „Kleofas” Katowice, podobnie jak Przemek Szmigiel (kat. wag. 81 kg), który przegrał z Mateuszem Kowalczykiem z „Carbo” Gliwice.

Tomasz Gryckiewicz (kat. wag. 60 kg), w pierwszej walce wygrał z Dariuszem Rabendą z klubu „Tiger” z Tarnowa, zaś w drugiej pokonał miejscowego pięściarza Artura Tomczyka z BTS „Broń” Radom.
W walce o miejsce w finale naszemu zawodnikowi zabrakło trochę doświadczenia, przegrał bowiem z Mateuszem Polskim z „Róża” Karlino, ten z kolei niespodziewanie wygrał ze zdecydowanym faworytem tych zawodów Dawidem Michelusem z klubu „Sokół” z Piły, zdobywając złoty medal Mistrzostwa Polski.

Warto dodać, że jest to pierwszy występ Tomasza Gryckiewicza na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Wszyscy sympatycy boksu oraz kibice boksu będą mogli zobaczyć na żywo zmagania pięściarzy UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego podczas „Bokserskiej Bitwy o Warmię”, która odbędzie się 21 października w sali olsztyńskiego OSiR przy ul. Głowackiego 27.