Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2013-06-19 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Za tydzień startują jubileuszowe „Spotkania Zamkowe”

Olsztyn24
Od lewej: Gabriela Konarzewska, Krzysztof Stachowski i Basia Raduszkiewicz | Więcej zdjęć »
Za tydzień, 27 czerwca, rozpoczną się jubileuszowe, XL Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. O organizacji imprezy, jej uczestnikach i programie mówiono dzisiaj (19.06) podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Kawiarni Filmowej Awangarda Bis na Starym Mieście.

- Mimo mizerii finansowej w kulturze, udało nam się znaleźć pieniądze na organizację tegorocznych Spotkań Zamkowych - powiedział Krzysztof Stachowski, dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, organizator „Spotkań Zamkowych”. - Otrzymaliśmy dotacje w wysokości 45 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego i 40 tys. z Urzędu Miasta Olsztyna. Gdyby nie te dotacje „Spotkania Zamkowe” w tym roku najprawdopodobniej nie odbyłyby się, mimo że obchodzą 40-lecie.

Sytuacja finansowa miała jednak wpływ na kształt tegorocznego festiwalu. Koncerty odbędą  się wyłącznie w Olsztynie, chociaż marka „Spotkania Zamkowe” zostanie wykorzystana również 28 czerwca br. w Szczytnie, gdzie w ruinach zamkowych szczycieński MDK zorganizuje koncert Marka Dyjaka i Hanny Banaszak.
R E K L A M A
banner
W Olsztynie pierwszy koncert w ramach XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” odbędzie się 27 czerwca (czwartek) na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Wtedy to wysłuchamy pierwszej części koncertu konkursowego. Każdy z dwudziestu uczestników konkursu o Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej zaśpiewa po jednej ze zgłoszonych do konkursu piosence. Po koncercie konkursowym, na scenie pojawi się Elżbieta Adamiak z koncertem zatytułowanym „Trwaj, chwilo, trwaj”. Gospodarzem tego i następnego wieczoru konkursowego będzie znany już z tej roli Bogusław Sobczak.

Następnego dnia, w piątek (28.06), uczestnicy konkursu zaprezentują drugi z przygotowanych na konkurs o nagrodę im. Agnieszki Osieckiej utworów. Po nich na scenę wejdzie Andrzej Poniedzielski. Ten popularny poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, twórca scenariuszy wystąpi na dziedzińcu zamkowym z koncertem zatytułowanym „SzlafRock(&roll)”.

Najważniejszym dniem tegorocznych Spotkań Zamkowych będzie dzień trzeci - sobota, 29 czerwca. Wtedy na dziedzińcu zamku w Olsztynie odbędzie się Koncert Galowy. Poznamy wówczas laureatów tegorocznego konkursu, a także wysłychamy koncertu zatytułowanego „To już 40 lat!”, przygotowanego z okazji jubileuszu 40-lecia Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Na estradzie zobaczymy: Elżbietę Adamiak, Jarosława Chojnackiego, Czerwonego Tulipana, Wojtka Gęsickiego, Grupę „Trzy Dni Później”, Marka Gałązkę, Justynę Kuśmierczyk, Konrada Maternę, Jakuba Pawlaka, Andrzeja Poniedzielskiego, Basię Raduszkiewicz, Olka Różanka, Tomka Steńczyka, Waldemara Śmiałkowskiego, Magdę Turowską, Jarosława Wasika, Lucjana Wesołowskiego i Małgorzatę Wojciechowską. Koncert wyreżyserowany przez Stefana Brzozowskiego z Czerwonego Tulipana poprowadzą Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek.

Ostatnim akcentem tegorocznych Spotkań Zamkowych będzie koncert zatytułowany „Pieśni o drodze” dedykowany poecie Jurkowi Ignaciukowi z muzyką Stefana Brzozowskiego w wykonaniu m.in. Czerwonego Tulipana. Ma to być przygotowana na 660-lecie miasta historia Olsztyna zawarta w utworach, których motywem głównym jest droga. Koncert odbędzie się w środę, 3 lipca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

»

18-06-2013

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl