Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2014-07-31 19:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacyjny czwartek w strugach deszczu

Olsztyn24
Wakacyjny czwartek z Mikołajem Kopernikiem odbył się dzisiaj głównie w zamkowych murach | Więcej zdjęć »
Upalne lato dało wreszcie olsztynianom trochę odpocząć i po kilku upalnych tygodniach zaserwowało dzisiaj (31.07) spadek temperatury i opady deszczu. Nie wszystkim jednak taka zmiana pogody przypadła do gustu.

Do zadowolonych z pewnością nie należały dzieci i ich rodziny chcące wziąć udział w kolejnej odsłonie cyklu „Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem”, prowadzonego przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Odbywające się głównie na dziedzińcu Zamku Kapituły Warmińskiej spotkanie tematyczne „Kopernik artystycznie” z najsławniejszym Polakiem musiało w większej części zostać przearanżowane.

I tak zatem część atrakcji zawieszono na czas deszczu (np. strzelanie z łuku i kuszy), resztę zaś przeniesiono do wnętrza zamku (m.in. warsztaty plastyczne, gry starodawne, przymierzalnię strojów z minionych epok). Natomiast zaplanowany spektakl teatralny „Historyja ucieszna” Teatru Form Niezależnych Korzunowicz odbył się w Sali Kromera.
R E K L A M A
banner
„Pogodowe” problemy nie zniechęciły odwiedzających do udziału w spotkaniu. W nagrodę, gdy już w końcu przestało padać, najmłodsi mogli podziwiać ogromne bańki mydlane, które puszczano dla nich na zamkowym dziedzińcu.

Przed nami jeszcze jedno wakacyjne spotkanie z panem Mikołajem na olsztyńskim zamku. Odbędzie się ono w przyszły czwartek (7.08). Początek o godzinie 10.00.

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem - Kopernik artystycznie

»

31-07-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl