Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-01-09 14:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Byli więźniowie hitlerowskich więzień i obozów zorganizowali spotkanie opłatkowe

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin i prezes Janina Luberda-Zapaśnik | Więcej zdjęć »
Staraniem zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, w olsztyńskim Hotelu Warmińskim odbyło się dziś (9.01) doroczne spotkanie opłatkowe. Był opłatek, kolęda, życzenia i wigilijny stół.

Oprócz byłych więźniów, przy stołach usiedli: marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wiceprezydent Olsztyna Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska, arcybiskup senior Edmund Piszcz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie płk Andrzej Szczołek, reprezentanci działających na Warmii i Mazurach organizacji kombatanckich oraz instytucji i organizacji współdziałających na co dzień ze związkiem byłych więźniów.

Zabierający podczas spotkania głos, życzyli członkom związku przede wszystkim zdrowia, bowiem od wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów mija już 70 lat, co oznacza, że byli więźniowie, na których opiera się związek, mają w tej chwili około 90 lat (najstarsza uczestniczka dzisiejszego spotkania miała 92 lata!) i zdrowie jest im jak najbardziej potrzebne.

Podczas spotkania zapadła też decyzja o zorganizowaniu w czerwcu br. obchodów 70. rocznicy wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych. Z inicjatywą zorganizowania takiej uroczystości wystąpiła Janina Luberda-Zapaśnik, prezes zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, a inicjatywę podchwycił marszałek Gustaw Marek Brzezin, deklarując pełne poparcie i wsparcie tego pomysłu.
R E K L A M A
banner
Okręg Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych liczy obecnie około 200 członków. Większość z nich to byli więźniowie obozu w Potulicach i Toruniu, którzy podczas II wojny światowej byli dziećmi.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie opłatkowe byłych więźniów hitlerowskich więzień i obozów

09-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl