19:19 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

Marcin Chorzelewski | 2015-01-19 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Udany początek sezonu 2015 dla zawodników AKS OSW Start Olsztyn

Olsztynianie w Salonikach | Więcej zdjęć »

W dniach 16-17 stycznia br. w greckich Salonikach odbył się pierwszy w tym roku turniej klasy światowej G1, w którym udział brała reprezentacja Polski Taekwondo Olimpijskiego. Wśród 10. kadrowiczów byli również zawodnicy olsztyńskiego klubu AKS OSW Start Olsztyn: Aleksandra Kowalczuk (uczennica SMS Olsztyn) i Piotr Hatowski, którzy jako jedyni wywalczyli medale dla Polski.

Aleksandra Kowalczuk zdobyła złoto wygrywając trzy walki: pierwszą z Greczynką Anastasią Zampoura (14:2), drugą z Chorwatką Ines Kovac (1:0) i ostatnią z aktualna mistrzynią Europy Bianką Walkden (3:0).

Piotr Hatowski wywalczył brązowy medal wygrywając 2 walki: pierwszą z Cypryjczykiem Moustakas Demetris (2:0), a drugą z Serbem Marcetis Djordje (1:0). Walkę o finał Hatowski przegrał minimalnie (0:1) z utytułowanym Niemcem, zwycięzcą ostatniego Grand Prix w Manchesterze - Volkerem Wodzichem.

Już w środę (21.01) Kowalczuk i Hatowski wraz z trenerem Marcinem Chorzelewskim wylatują na kolejny światowy turniej G2 do Orlando w Stanach Zjednoczonych. W weekend będą walczyć o kolejne dobre lokaty i punkty do rankingu olimpijskiego prowadzonego przez światową federację.