Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-02-05 18:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Płetwonurkowie PSP trenują w nowym Centrum Ratownictwa Wodnego

Olsztyn24
Pokaz ratownictwa wodnego w Centrum Ratownictwa Wodnego KW PSP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Zorganizowana dzisiaj (5.02) w Olsztynie narada roczna warmińsko-mazurskich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej była okazją do pochwalenia się przez gospodarzy zorganizowanym w ubiegłym roku nad Jeziorem Krzywym Centrum Ratownictwa Wodnego. Zorganizowanemu na jeziorze pokazowi ratowania osoby tonącej pod lodem przyglądali się m.in. komendant główny PSP gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, wojewoda Marian Podziewski oraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, a także komendanci PSP z Warmii i Mazur.

Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie dysponuje nowoczesnym Ośrodkiem Szkolenia strażaków położonym przy ul. Porannej w Olsztynie (Osiedle Gutkowo). Z ośrodka do brzegu Jeziora Krzywego jest niewiele ponad 100 metrów. Tę korzystną lokalizację strażacy wykorzystali do stworzenia w Gutkowie Centrum Ratownictwa Wodnego, które pozwala szkolić i doskonalić umiejętności strażackich płetwonurków.

Pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia udzielił prezydent Olsztyna, który użyczył strażakom przylegający do jeziora teren. Sami strażacy pozyskali wycofane z wojska elementy przeprawy pontonowej, z których wykonali pomost do ćwiczeń. Montaż pomostu przeprowadzili sami strażacy z grup ratownictwa wodno-nurkowego, którzy przy okazji przeszli trening z zakresu wykonywania prac podwodnych. Prace nad przygotowaniem stanowiska do ćwiczeń na jeziorze trwały ponad rok.
R E K L A M A
banner
Zorganizowane w Gutkowie Centrum Ratownictwa Wodnego będzie służyło strażakom do prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym i specjalistycznym oraz prowadzenia szkoleń doskonalących. Będą tam również rozgrywane zawody z zakresu ratownictwa wodnego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Pokaz ratownictwa wodnego strażaków KW PSP w Olsztynie

»

05-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl