Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Jerzy Litwiński | 2015-02-17 10:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwa medale w Aleksandry Kowalczuk w Turcji

Olsztyn24
Aleksandra Kowalczuk (druga z lewej) na podium Turcja Open | Więcej zdjęć »
Dzisiaj reprezentacja Polski w Taekwondo Olimpijskim wraca do Polski z Belek (Turcja), gdzie w dniach 10 luty oraz 13-15 luty zostały rozegrane dwa turnieje z cyklu Pucharu Świata (G1), zaliczane do rankingu olimpijskiego. Powody do zadowolenia ma Aleksandra Kowalczuk (zawodniczka AKS OSW Start Olsztyn, uczennica SMS Olsztyn), która wywalczyła dwa medale: brązowy - podczas Klubowych Mistrzostw Europy (13.02) oraz złoty (14.02) na turnieju Turcja Open.

Podczas Klubowych Mistrzostw Europy Kowalczuk bez problemu poradziła sobie w pierwszej walce z zawodniczka gospodarzy Turczynką Yildiz Busra wygrywając walkę 6:0. W kolejnej walce trafiła na aktualna mistrzynię Europy Walkden Bianca, która tym razem pokonała Kowalczuk 1:5, ostatecznie wygrywając zawody.

Kolejny turniej - Turcja Open, był dla Kowalczuk dużo bardziej udany. Aleksandra walczyła drugiego dnia (14.02), wygrywając 4 walki stanęła na najwyższym stopniu podium. W pierwszej walce trafiła na zawodniczkę z Chorwacji - Rados Iva (nr 16 olimpijskiego rankingu), po wyrównanym pojedynku wygrała w dogrywce 3:0. Kolejna walka, z tą sama Turczynką, z którą walczyła 4 dni wcześniej, zakończyła się ponownie wysokim zwycięstwem 5:0. W walce o medal Kowalczuk zmierzyła się z bardzo silną Francuzką  Epangue Gwaladys (nr 7 olimpijskiego rankingu - wielokrotna mistrzyni Europy, brązowa medalistka IO Pekin 2008) wygrywając 9:3. Finał z kolejną Turczynką Kus Nafia zakończył się dopiero w dodatkowej rundzie, w którym to Kowalczuk jako pierwsza wyprowadziła celny strzał, tym samym wygrywając walkę i finał.
R E K L A M A
banner
Kowalczuk znakomicie rozpoczęła ten rok wygrywając już trzy turnieje rankingowe. Jest niekwestionowaną zawodniczką nr 1 w Polsce, a wygrane w ostatnich turniejach z pewnością dadzą jej wysoki awans w rankingu olimpijskim (aktualnie zajmuje 25 miejsce).

Kolejny start i możliwość zdobycia cennych punktów rankingowych już niebawem w Egipcie (Luksor Open 27.02-01.03).

Jerzy Litwiński

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl