Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2015-02-18 20:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL – piąty bieg już w sobotę

Olsztyn24
GP Olsztyn CITY TRAIL (fot. archiw. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (21.02) nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbędzie się piąty bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 18 lutego.

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km, bez limitu uczestników i ograniczeń czasowych. To jedne z największych biegów przełajowych w Polsce. W całym cyklu uczestniczy 11 miast, a średnia frekwencja ze wszystkich lokalizacji jest na poziomie 450 osób.
Zawody odbywają się w formule Grand Prix, a to oznacza, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba wystartować w minimum 4 imprezach (w edycji odbywa się 6 biegów).

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu w Olsztynie jest bardzo interesująca - zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Z czołówki tylko Magdalena Trzeciak i Wojciech Kopeć mają ukończone cztery biegi, dzięki czemu już teraz są pewni sklasyfikowania w cyklu. Przed zawodnikami jeszcze jednak dwa biegi, więc nadal na wygraną mają szanse: Monika Jackiewicz (dwa razy pierwsza i raz druga na mecie) i Marta Barcewicz (dwa razy druga) – wśród pań oraz Artur Olejarz – najlepszy podczas dwóch biegów, rekordzista trasy.
R E K L A M A
banner
W cyklu Grand Prix CITY TRAIL często startują całe rodziny, bowiem poza biegiem głównym odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów.

– Biegam już drugi rok, mąż i syn zaczęli startować w trwającej edycji – mówi jedna z uczestniczek CITY TRAIL – Małgorzata. - Syn – Jasiek startuje na 600 metrów. Jak mu idzie? Nie celuje w „pudło”, bo założenie jest takie, że ma czerpać radość z biegania, pobyć z nami, poczuć atmosferę zawodów – podkreśla biegaczka.

Do sobotniego biegu w Olsztynie można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza - do środy, 18 lutego, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w sobotę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w środę przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem.

Ostatni bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 21 marca.

Patronat nad Grand Prix CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cykl CITY TRAIL Junior odbywa się przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl