Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-02-27 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Szkoły w nowych warunkach i w nowej formule

Olsztyn24
Święto Szkoły w ZSMS w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Tradycyjnie ostatni piątek lutego jest świętem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie. Od lat ten dzień był świętem nie tylko szkoły, jej uczniów, nauczycieli i trenerów, ale całego olsztyńskiego środowiska sportowego. Przygotowywana na szkolne święto imponująca uroczystość ściągała na trybuny w szkolnej hali sportowej wielu obserwatorów. Dzisiaj (27.02), w ostatni piątek lutego 2015 roku, było jednak nieco inaczej.

- Ten rok szkolny jest dla nas szczególny - mówi Barbara Rapińczuk, dyrektor ZSMS. - Od końca sierpnia ubiegłego roku, oprócz dotychczasowych obiektów szkoły przy ul. Gietkowskiej, dysponujemy drugim obiektem przy ul. Jagiellończyka. Przy Gietkowskiej pozostała szkoła podstawowa, natomiast przy Jagiellończyka swoje klasy mają uczniowie gimnazjum i liceum. To nowa dla nas sytuacja, dopiero uczymy się w niej funkcjonować. Na dzisiaj uznaliśmy, że przygotowanie takiej uroczystości, jakie organizowaliśmy w ostatnich latach na Święto Szkoły byłoby zbyt trudne i uciążliwe, szczególnie dla uczniów.

Dlatego w ZSMS wymyślono nową formułę obchodów święta szkoły, dużo skromniejszą w formie niż do tej pory i bez udziału gości honorowych, za wyjątkiem najbliższych patrona szkoły - Mariana Bublewicza.
R E K L A M A
banner
W myśl tych założeń uczniowie szkoły podstawowej świętowali już w miniony poniedziałek w szkole przy ul. Gietkowskiej, a dzisiaj uroczystość zorganizowano dla gimnazjalistów i licealistów w obiekcie przy ul. Jagiellończyka. W obu spotkaniach uczestniczyła poseł Beata Bublewicz - córka patrona szkoły, Mariana Bublewicza.

Podczas dzisiejszego spotkania uczniów ZSMS przypomniano historię szkoły i jej patrona, nagrodzono laureatów szkolnych konkursów i wyróżniających się w nauce. A na koniec był ogromny tort ufundowany przez Beatę Bublewicz.

Więcej o dzisiejszym Święcie Szkoły w ZSMS na naszych zdjęciach i filmie (film udostępnimy niebawem).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Szkoły w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

»

27-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl