Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Deoniziak | 2015-03-16 14:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Posłuchaj przebojów muzyki filmowej i wesprzyj dzieci chore na nowotwory

Olsztyn24
Koncert odbędzie się w PSM I i II st. w Olsztynie
Pompa infuzyjna do precyzyjnego podawania leków dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – oto cel koncertu charytatywnego, który odbędzie się w najbliższy wtorek (17.03) o godz. 17 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kościuszki 39) w Olsztynie). Jego inicjatorką jest Marta Dramowicz-Wojtacka, dyrygent Orkiestry Symfonicznej i Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie.

- Jak się umie ładnie grać, to trzeba się tym podzielić. Nie wolno tego trzymać w ukryciu – podkreśla Marta Dramowicz-Wojtacka. - Zapraszamy wszystkich do posłuchania między innymi muzyki filmowej. Ja przygotowałam orkiestrę, a Jolanta Sołowiej chór. Wystąpi też Monika Dondalska, która wykona partię solową Vivaldiego. Mam nadzieję, że publiczność dopisze i wspólnie uzbieramy pieniądze potrzebne do zakupu nowego sprzętu medycznego.

Pompy infuzyjne są bardzo potrzebne na oddziale onkologiczno-hematologicznym, o czym przekonuje dr n. med. Wanda Badowska, ordynator oddziału.
R E K L A M A
banner
- Pompa infuzyjna precyzyjnie dawkuje leki, dzięki czemu pacjenci otrzymują je w odpowiedniej ilości i właściwym czasie, a to sprawia, że leczenie jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe – wyjaśnia doktor Badowska. - Bardzo często musimy podawać naszym pacjentom jednocześnie kilka leków, np. chemię, płyny nawadniające i antybiotyki, dlatego pompy infuzyjne są nam niezbędne i wciąż nam ich brakuje. Bardzo się cieszę, że olsztyńska Szkoła Muzyczna zechciała nas wesprzeć.

Na ooddziale onkologiczno-hematologicznym Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przebywa średnio około 20 pacjentów. Ponadto 150 dzieci kontynuuje leczenie pod opieką poradni hematologiczno-onkologicznej. Co roku na Warmii i Mazurach lekarze diagnozują ok. 50 nowych zachorowań na nowotwory u dzieci. Najczęściej chorują dzieci w wieku przedszkolnym.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl