Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MB | 2015-03-20 17:30 | Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę ciąg dalszy konsultacji ws. Koszar Dragonów

Olsztyn24
Koszary Dragonów w Olsztynie
W sobotę (21.03) w godz. 11-17 odbędą się kolejne warsztaty w ramach konsultacji społecznych poświęconych Koszarom Dragonów. Tym razem organizatorzy zapraszają do sali nr 119 w Urzędzie Miasta. Temat najbliższej dyskusji to wyznaczenie granic obszaru rewitalizacji oraz kontynuacja debaty o tym, jakie funkcje powinny znaleźć się w powojskowym kompleksie.

Uczestnicy opracowali też listę zagadnień, którymi należy zająć się w kolejnych tygodniach i na jakie mieszkańcy mają wpływ. To, m.in. wskazanie najlepszych narzędzi do promocji miejsca, określenie oczekiwań wobec miasta w zakresie infrastruktury, ustalenie form współpracy zespołu rewitalizacji z interesariuszami, ustalenie jego składu osobowego czy przygotowanie propozycji wytycznych do konkursu urbanistycznego.

- Podczas konsultacji mieszkańcy określili też kwestie leżące w kompetencjach urzędów, które są konieczne do zrealizowania, aby przystąpić do odnowienia terenu. Odpowiada za nie przede wszystkim ratusz i Wojewódzki Konserwator Zabytków, sprawujący nadzór nad obiektami – mówi Marta Bełza, koordynator ds. informacji projektu. – Pojawił się też postulat, aby do czasu wypracowania spójnej koncepcji społecznej, przestrzennej i gospodarczej, zamrozić wszystkie inwestycje na terenie koszar. Kolejne ważne punkty to stworzenie strategii finansowej i prawnej rewitalizacji, opracowanie studium wykonalności czyli takiego biznes planu dla miejsca czy przygotowanie propozycji dla inwestorów. Coraz większa i bardziej aktywna obecność przedstawicieli ratusza na warsztatach daje nadzieję, uda się zrealizować te wnioski.
R E K L A M A
banner
Organizatorem konsultacji jest stowarzyszenie Warnija, a partnerami: Urząd Miasta, Forum Rozwoju Olsztyna, OLCAMP, Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

Projekt „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie” jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl