Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-04-20 21:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Wacławem Radziwinowiczem o sytuacji w Rosji rozmawiano w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Wacław Radziwinowicz | Więcej zdjęć »
W czytelni czasopism w Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się dzisiejszego (20.04) popołudnia spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem, który opowiedział o tym, co dziś w Rosji „piszczy”.


Wacław Radziwinowicz, olsztynian, jedna z twarzy „Gazety Wyborczej”, korespondent tej gazety w Rosji, uznawany powszechnie za jednego z najlepszych polskich korespondentów zagranicznych. Wielki znawca tematyki rosyjskiej - nie tylko tamtejszej polityki, ale także rosyjskiej duszy. Poznał ją dzięki swojej umiejętności nawiązywania kontaktów z Rosjanami.

Autor felietonów o Rosji, którą zjeździł wzdłuż i wszerz, publikowanych na łamach „Wyborczej” i na stronie internetowej Wyborcza.pl w cyklu pod tytułem „Co w Rosji piszczy?”. Autor bestsellerów poświęconych Rosji - „Gogol w czasach Google'a: korespondencje z Rosji 1998–2012” (Agora, Warszawa 2013) oraz „Soczi: igrzyska Putina” (Agora, Warszawa 2014).
R E K L A M A
banner
Zanim w 1997 roku przeniósł się do działu zagranicznego „Gazety Wyborczej” w Warszawie, w 1992 roku organizował olsztyńską redakcję tej gazety i kierował nią jako redaktor naczelny.

Dzisiejsze spotkanie upłynęło na rozmowie o obecnej sytuacji w Rosji, wydarzeniach z ostatnich miesięcy, stosunku Rosjan do Polski i strategii Putina. Więcej na te i pozostałe poruszone podczas spotkania tematy dostępne będzie na zapisie wideo jego fragmentów, które wkrótce udostępnimy. Już teraz zapraszamy do zapoznania sie z nimi.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem w Starym Ratuszu

»

20-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl