Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2015-04-22 20:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie Muzeum Sportu wzięło udział w akcji promowania zdrowego stylu życia

Olsztyn24
Uczniowie z SP 22 w Muzeum Sportu w Olsztynie (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zespół ds. promocji zdrowia Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta zorganizował w Szkole Podstawowej nr 22 w Olsztynie akcję „Promocja zdrowego stylu życia”. Jednym z punktów akcji była wizyta uczniów z klas I–V w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Ogółem do placówki przybyło 14 grup złożonych łącznie z 349 uczniów.  

Celem jaki postawiono przed młodzieżą było zapoznanie się z historią sportu i sportowcami z Warmii i Mazur, a w szczególności z Olsztyna.

Młodzi kibice interesują się sportem, czego podczas spotkań w Muzeum Sportu wielokrotnie dali dowód, wymieniając nazwiska sportowców, którym kibicują. Jednak w większości znali zawodników z zagranicznych boisk. Padały tu przede wszystkim nazwiska: Ronaldo, Messi, Neymar czy Lewandowski. Zdarzały się przypadki znajomości Małysza, Kowalczyk, Bródki czy Stocha, co było już zadowalającym akcentem spotkań.
R E K L A M A
banner
Wizyta młodzieży w Muzeum Sportu pozwoliła na to, by uczniowie poznali sportowców z Olsztyna i  naszego województwa. Mamy wśród nich przecież mistrzów i medalistów olimpijskich oraz medalistów mistrzostw świata, Europy czy Polski.

Goście muzeum poznali również historię Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz nowożytnej. Obejrzeli filmy o tematyce sportowej. Odbyły się również konkursy i zabawy związane ze sportem. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundował organizator spotkań – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Na zakończenie wizyt w muzeum, uczniowie wpisywali się do księgi pamiątkowej oraz otrzymali słodycze. Wnioskując z opinii nauczycieli, taka akcja jest bardzo pożyteczna i kształcąca. Mamy nadzieję, że w ślad Szkoły Podstawowej nr 22 pójdą inne placówki oświatowe.

Tomasz Lenkiewicz
Muzeum Sportu
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl