Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-18 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Jeszcze trudniej w centrum Olsztyna

Olsztyn24
Konferencja prasowa w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Od najbliższej soboty (23.05) jeszcze trudniej będzie poruszać się po centrum Olsztyna. Całkowicie zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, 11 Listopada i 1 Maja. O przyczynach zmian, ich skutkach dla komunikacji i czasie utrudnień poinformowano dzisiaj (18.05) podczas konferencji prasowej w olsztyńskim ratuszu.

- Zamknięcie skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą 1 Maja i 11 Listopada wynika z konieczności przebudowania sieci deszczowej oraz ułożenia linii tramwajowej - poinformował Andrzej Karwowski, kierownik Jednostki Realizującej Projekt V. - Skrzyżowanie zostanie zamknięte całkowicie, żaden pojazd nie będzie mógł przez nie przejechać.

Konsekwencje zmian dla poruszających się po mieście samochodami będą istotne. Pojazdy jadące ul. Pieniężnego w kierunku ulicy Patryzantów i dalej w kierunku Zatorza, będą musiały skręcić w prawo, w ulicę 22 Stycznia, i jechać w kierunku ulicy Kościuszki, by tam wybrać optymalną dla siebie trasę dojazdu do miejsca przeznaczenia. Drogowcy sugerują, by do jazdy na Zatorze wybierać ulice: Grunwaldzką i Artyleryjską.
R E K L A M A
banner
Zmian w organizacji ruchu nie będzie dla jadących ul. 1 Maja od strony ul. Partyzantów. Nadal trzeba będzie skręcać w ulicę Ratuszową.

Istotną zmianą w organizacji ruchu w rejonie ratusza będzie również odwrócenie kierunku ruchu na ulicy Mrongowiusza, na odcinku od ul. Warmińskiej do 1 Maja. Od soboty tym odcinkiem ulicy będzie można jechać tylko w kierunku ul. 1 Maja i dalej albo w ulicę Ratuszową, albo w kierunku ulicy Partyzantów.

Duże zmiany nastąpią również na trasach autobusów MPK kursujących na liniach: 1, 5, 10, 16, 17, 20, 24, 25, 34, 36 oraz 101, które po zamknięciu skrzyżowania przy ratuszu pojadą w prawo w al. Piłsudskiego, ul. Kopernika, ul. Kajki, ul. Partyzantów i dalej według starych tras. W przeciwną stronę objazd będzie odbywał się tymi samymi ulicami.

Na czas zamknięcia skrzyżowania zawieszone zostaną przystanki MPK przy Teatrze Jaracza. W ich miejsce wyznaczone zostaną dwa przystanki tymczasowe przy ul. Partyzantów, w pobliżu skrzyżowania z ul. Lanca. W związku ze zmianami, skorygowane też zostaną rozkłady jazdy autobusów. Szczegółów można szukać na stronie internetowej www.zdzit. olsztyn.eu.

Prace na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, 1 Maja, 11 Listopada i Pieniężnego mają potrwać do początku sierpnia. Nie oznacza to jednak, że po tym terminie utrudnienia w komunikacji w rejonie centrum miasta znikną. Ruch zostanie jedynie przełożony z obecnie modernizowanych nitek al. Piłsudskiego na te, po których obecnie odbywa się ruch komunikacji publicznej.

Możliwe, że w sierpniu zakończone zostaną prace na ulicy 11 Listopada i ulica ta zostanie oddana do użytku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [3]
~Pani / 2015-05-20 11:42
Dlatego drodzy rodacy podejmijcie rozważną decyzję w wyborze Prezydenta kraju...
~korek1 / 2015-05-19 21:19
POzamykają cały Olsztyn aby do jesieni zakończyć wszystko bo jak władza się zmieni na górze to być może wyjdą jakieś nieprawidłowości i będzie problem przy okazji inwestycji jeżeli wszystko w POlsce działa tak jak działa to można się sPOdziewać różnych rzeczy.
~ala / 2015-05-19 11:37
tylko zamykac umieja a moze tak skonczyc jedna ulice i otworzyc i dopiero potem brac sie za kolejna a nie pozamykac wszystko w cholere
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. zmian w ruchu drogowym Olsztyna [18.05.2015]

18-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl