Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marcin Zarębski | 2015-05-20 01:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Magda Mielnik z bagażem doświadczeń po występach w Azji

Olsztyn24
Maga Mielnik z Amerykanką Gwen Jorgensen
Ze zmiennym szczęściem startowała w Azji triatlonistka z Olsztyna, Magda Mielnik. W poprzednim tygodniu w zawodach Pucharu Świata w chińskim Chengdu olsztynianka zajęła 52 miejsce. Po pływaniu traciła do liderki 30 sekund, po jeździe rowerem różnica pozostawała bez zmian. Niestety, podczas biegania najzwyczajniej w świecie reprezentantce Polski „odcięło prąd”. Na ostatnich kilometrach zabrakło mocy w nogach, co zakończyło się spadkiem do szóstej dziesiątki w końcowej klasyfikacji.

W ostatnią sobotę triatlonistka wzięła udział w zawodach z serii mistrzostw świata w japońskiej Jokohamie. Emocji nie brakowało, gdyż są to zawody najwyższej rangi, formuła 1 w świecie triatlonu. Nieubłagane są również wyśrubowane reguły takich zawodów. Magda zakończyła pływanie i rozpoczęła jazdę rowerem w środku stawki. Było ważne, aby ze względu na trudne warunki pogodowe - porywisty wiatr i deszcz - jadąc w dużej grupie, tracić jak najmniej sił. Niestety, Magda osłabła i siedem okrążeń rowerem pokonała w pojedynkę. Co gorsza, na ostatnim okrążeniu prowadzące w stawce Gwen Jorgensen (USA) oraz Emma Moffat (Australia) zdublowały ją, co na zawodach tej rangi oznacza koniec udziału w rywalizacji. Tym samym olsztynianka znalazła się w gronie 12 zawodniczek, które tego dnia przegrały z warunkami pogodowymi i silną konkurencją.

Jednak w myśl zasady, że szklanka jest do połowy pełna, już godzinę po zawodach Magda była gotowa do treningu i myślami przy kolejnych startach. Najważniejsze, że po serii pechowych występów w 2014 roku, tym razem obeszło się bez dodatkowych przygód ze sprzętem.
R E K L A M A
banner
Udział w zawodach serii mistrzostw świata to również doskonała możliwość obserwacji i rozmowy z najlepszymi. W Jokohamie udało się porozmawiać ze zwyciężczynią zawodów, amerykanką Gwen Jorgensen.

Teraz Magda przebywa w Zakopanem na obozie wojskowym. Pod koniec maja wróci do Olsztyna, aby budować formę na zawody Pucharu Świata w Meksyku oraz mistrzostwa Polski w Suszu.

Marcin Zarębski
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl