Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-05-24 00:26 | Rozmiar tekstu: A A A

MARATON dotarł do mety

Olsztyn24
Laureaci, jurorzy, organizatorzy i sponsorzy razem na scenie FWM | Więcej zdjęć »
Dwudniowy (22-23.05) II Maraton Festiwal Telewizyjnych Filmów Sportowych dobiegł końca. W sobotni wieczór (23.05) podczas festiwalowej gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poznaliśmy wyniki festiwalu i jego laureatów.

Zorganizowany po raz drugi w Olsztynie festiwal to przegląd reportaży i filmów dokumentalnych wyprodukowanych przez telewizję publiczną, komercyjne stacje telewizyjne oraz niezależne studia. W tym roku do konkursu zgłoszono 31 reportaży i dokumentów o tematyce sportowej. Filmy nominowane w konkursie na najlepszy reportaż i dokument o tematyce sportowej oceniało profesjonalne jury: reżyser Janusz Zaorski, dyrektor Filmoteki Narodowej profesor Tadeusz Kowalski i dyrektor Akademii Telewizyjnej Jacek Snopkiewicz.

Grand Prix tegorocznego Maratonu przyznano Kryspinowi Plucie za film dokumentalny „Optimista”. Najlepszym informacyjnym programem sportowym został „Sektor kibica” wyprodukowany w TVP Bydgoszcz. Najlepszym dziennikarzem sportowym została Beata Oryl-Stroińska z TVP Poznań.
R E K L A M A
banner
Jedna z najważniejszych nagród - Gwiazda TVP - trafiła do rąk Dariusza Szpakowskiego - wieloletniego, wybitnego komentatora sportowego. Z kolei nagrodę specjalną - Gloria Maraton - odebrał redaktor Bogdan Tuszyński - żywa legendy, nauczyciel wielu pokoleń dziennikarstwa sportowego.

W tym roku jurorzy nie przyznali nagrody za najlepszego newsa sportowego. Podczas gali wyróżnienia honorowe otrzymali za to: Iwona Dorota Nowacka, Zbigniew Masternak i Paweł Penarski za reportaż „Skazani na książki”, Krzysztof Włostowski za film dokumentalny „Zatańczyć w chmurach”, Sławomir Witek za reportaż „Siedmiu mężczyzn w różnym wieku”, Ilona Małek i Paweł Pezdan za reportaż „Chce się żyć” oraz Artur Szulc za film dokumentalny „Zwykła niezwykła rodzina”.
Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl