Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-26 21:50 | Rozmiar tekstu: A A A

„Sylwia, Łukasz i Kubuś…” czyli cud narodzin okiem Macieja Podgórskiego

Olsztyn24
Bohaterowie sesji wraz z autorem i jego pociechą | Więcej zdjęć »
„Sylwia, Łukasz i Kubuś ” to tytuł nowej wystawy fotografii, którą otwarto dzisiejszego (26.05) popołudnia w Galerii na Strychu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Autorem prezentowanych na tej ekspozycji zdjęć jest Maciej Podgórski.

Wystawa składa się z szesnastu czarno-białych zdjęć, ukazujących oczekiwanie przyszłych rodziców na nowego członka rodziny - Kubusia - i jego narodziny.

Paweł Staszak (MOK) o wystawie:
R E K L A M A
banner
Kobieta podczas porodu odczuwa ból porównywalny z uczuciem łamania dwudziestu kości naraz. Po porodzie słychać co najmniej jeden płacz, a omdlenia ojców obecnych przy przyjściu na świat dziecka zdarzają się prawie w połowie przypadków. Jeszcze dwie dekady temu na polskich porodówkach panowały zbyt krótkie pidżamy, zbiorowe sale, w których rodzące matki oddzielały jedynie parawany. Kobietom nie pozwalano wstawać, korzystać z toalety i widzieć się z rodziną.

Dzisiaj sale są pojedyncze, partnerzy znajdują się blisko wydarzeń nie dalej niż lekarz, a koszule skrupulatnie zakrywają kobiecą godność. Sam poród jest dziś rodzinnym przeżyciem, zapisanym głęboko w pamięci obojga rodziców i coraz częściej dokumentowanym. Maciej Podgórski, obcy dla przyszłych rodziców, wszedł za ich zgodą z aparatem tam, gdzie do tej pory wstęp zarezerwowany był jedynie dla bliskich, przekraczając kolejną granice tabu. Zaprzyjaźnił się z dwójką ludzi i zdobywszy ich zaufanie, uwiecznił – czarno na białym – obecność cudu w życiu człowieka.

Ekspozycję można oglądać do 14 czerwca bieżącego roku.

******

Maciej Podgórski urodził się dwadzieścia dziewięć lat temu w Olsztynie. Swoją fotograficzną przygodę rozpoczął dwanaście lat temu, kiedy podczas spaceru ze znajomym dostrzegł przez obiektyw aparatu piękno okolicy. Od tamtej pory aparat stał się jego drugimi oczami. Przez te wszystkie lata zebrał solidne portfolio, w którym znalazły się portrety, pejzaże, fotografie ślubne, sportowe, reportażowe i wiele innych. Ostatnio do jego dorobku dołączyły zdjęcia z sesji porodowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii Macieja Podgórskiego

26-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl