Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-05-29 10:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Autorzy „Pokłosia” o hołdzie królowi grozy

Olsztyn24
Bohaterowie spotkania wraz z prowadzącym (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (28.05) spotkanie autorskie z Jarosławem Turowskim, Juliuszem Wojciechowiczem i Kacprem Kotulakiem - trzema z pięciu autorów antologii opowiadań poświęconych wybitnemu pisarzowi Stephenowi Kingowi - „Pokłosie”.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Sawczuk, który w kilku słowach przedstawił zaproszonych gości, opowiadając o ich pracy i tematyce utworów. Na wstępie artyści zaprezentowali kilka fragmentów opowiadań. Dzięki temu osoby, które ich nie czytały, mogły poczuć klimat jaki panuje w książce.

Następnie autorzy odpowiadali na pytania prowadzącego, m.in. o początki ich fascynacji Stephenem Kingiem. Opowiadali, jak doszło do napisania tych bardzo różnych opowiadań, które łączy chęć oddania hołdu swojemu mistrzowi; o procesie pisania i czym jest ono dla każdego z nich; o inspiracjach; o tym, jak rodzą się pomysły.
R E K L A M A
banner
Pomysł napisania książki, która będzie hołdem złożonym Stephenowi Kingowi zrodził się w głowie Juliusza Wojciechowicza, który ”zaraził” nim pozostałych autorów. Na stworzeniu niesamowitych historii się jednak nie skończyło. Trzeba było także przygotować książkę, zrobić okładkę, poszukać wydawnictwa. To wszystko udało się znakomicie, wystarczy spojrzeć na rewelacyjną okładkę tytułu - dzieło Dariusza Kocurka, tworzącego okładki do polskich wydań Kinga. Kolejnym rarytasem dla miłośników grozy jest słowo wstępne, które napisał Stefan Darda, przez wielu uważany za polskiego Stephena Kinga.

Na zakończenie spotkania autorzy opowiedzieli o swoich planach na przyszłość i odpowiedzieli na pytania publiczności.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl