Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-29 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Konferencja „Kalendarz kulinarnych imprez regionalnych” odbyła się na zamku

Olsztyn24
Konferencję „Kalendarz kulinarnych imprez regionalnych” otworzyła marszałek Anna Wasilewska | Więcej zdjęć »
Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbyła się dzisiaj (29.05) konferencja „Kalendarz kulinarnych imprez regionalnych”. Spotkanie miało na celu prezentację kalendarza imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego w 2015 roku oraz nowych członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Dzisiejszą konferencją zinaugurowano Festiwal „Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla”. Jest to jedno z największych regionalnych wydarzeń, którego celem jest promocja żywności naturalnej, tradycyjnej, lokalnej i regionalnej. Główne atrakcje wydarzenia zaplanowano na jutro (30.05) w Olsztynie.

Region warmińsko-mazurski posiada w swojej ofercie dobrze prosperującą sieć producentów takiej żywności, co podnosi naszą konkurencyjność i atrakcyjność turystyczną. Festiwal ma za zadanie promować tę ideę wśród mieszkańców regionu oraz turystów. Jego celem jest również wskazanie powiązania pomiędzy producentami surowców, którzy wachlarz swoich produktów zaprezentują na terenie przedzamcza w Olsztynie, a lokalną gastronomią.
R E K L A M A
banner
Festiwal to połączenie prezentacji produktów żywnościowych z pokazami kulinarnymi, których efekty zaprezentowane będą szerokiej publiczności. Miłośnicy tradycyjnej, regionalnej kuchni będą mogli uczestniczyć w degustacji potraw, natomiast na stoiskach ustawionych wokół zamku producenci zaprezentują tradycyjne wędliny, sery z mleka koziego i krowiego, pieczywo, ryby wędzone, ciasta, lody, oleje tłoczone na zimno oraz regionalne piwo.

Ponadto w niedzielę (31.05) na zamkowym dziedzińcu, w godzinach 10.00-14.00, odbędzie się pokaz kulinarny wraz z degustacją potraw z dziczyzny – specjały kuchni kresowej. Organizatorem tego wydarzenia jest Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę gościem specjalnym pokazów będzie wybitny znawca kuchni myśliwskiej i kresowej dr Grzegorz Russak.

Program festiwalu (30.05):

» 11.00-19.00 pokazy kulinarne potraw tradycyjnych, naturalnych, regionalnych i lokalnych (dziedziniec zamkowy)

» 11.30, 13.30 Spotkania z żywnością tradycyjną - dr Grzegorz Russa (Sala Kromera)

» 11.00-18.00 prezentacja produktów żywnościowych producentów sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl