Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-06-01 19:45 | Rozmiar tekstu: A A A
I Wiosenny Przegląd Amatorskich Grup Tanecznych

Taniec królował na dywickim parkiecie

Olsztyn24
I Wiosenny Przegląd Amatorskich Grup Tanecznych w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Kolorowo i energetycznie było podczas premierowej edycji Przeglądu Tańca Cheerleaders, która odbyła się w sobotę (30.05) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dywitach. Taneczne popisy 11 zespołów podziwiała licznie zgromadzona publiczność.

– Jest duża szansa, że impreza wejdzie na stałe do harmonogramu wydarzeń Gminy Dywity – komentuje na gorąco Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

W sobotnie południe sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Dywitach zamieniła się w regionalną stolicę Cheerleaders. Wszystko za sprawą I Wiosennego Przeglądu Amatorskich Grup Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Dywity, w którym wzięło udział 11 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Dywit przyjechały czirliderki z Olsztyna, Ostródy, Sząbruka, Olsztynka, Tuławek, obecne były też gospodynie z Dywit.
R E K L A M A
banner
Już samo wejście ekip na salę zrobiło duże wrażenie. Ubrane w kolorowe stroje, uśmiechnięte i wyposażone w pompony czirliderki wprowadziły pozytywną atmosferę i wywołały uśmiechy na ustach licznej publiczności. Jeszcze większy aplauz publiczności i burzę oklasków wywołały kolejne występy konkursowe. Mimo że dla większości zespołów to była premiera w rywalizacji z innymi, to obyło się bez wpadek, a każda z tancerek dała z siebie wszystko.

– Jestem dumna z poziomu, zaangażowania dziewczyn i tego co zaprezentowały wszystkie zespoły, także te, które wystąpiły poza konkursem – mówi Monika Pukis z Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders Soltare, koordynatorka turnieju.

Pretekstem do organizacji pierwszej edycji Przeglądu Tańca Cheerleaders jest fakt, że w obecnym roku szkolnym naukę i treningi tego rodzaju tańca rozpoczęły uczennice z Tuławek i Dywit. W zajęciach uczestniczą dziewczynki od szóstego roku życia do klas gimnazjalnych. Podczas turnieju miały okazję po raz pierwszy skonfrontować się z innymi zespołami, a także wystąpić przed szerszą publicznością i pokazać to, czego się nauczyły.

– Turniej wypadł znakomicie! – ocenia Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Takich pokładów energii już dawno w Dywitach nie było. Jest duża szansa, że impreza wejdzie na stałe do harmonogramu wydarzeń gminy. Gratuluję wszystkim wspaniałej pracy i wysokich umiejętności.

Organizatorami pierwszej edycji Przeglądu Tańca Cheerleaders były: Gmina Dywity oraz Olsztyńska Szkoła Cheerleaders Soltare.

Wyniki Przeglądu przedstawiają się następująco:

Kat. JUNIOR najstarsza
I miejsce - cheerleaders MIKA z Olsztynka
II miejsce - Tuławki 3
wyróżnienie - Dywity Junior

Kat. MINI - średnia
I miejsce - SOLTARE basic mini z Olsztyna
II miejsce - Dywity MiNi
wyróżnienie - Andaluzja z Ostródy
wyróżnienie - Tuławki 2

Kat. KIDS
I miejsce - SOLTARE Kids
II miejsce - Stars Sząbruk
wyróżnienie - Dywity KIDS
wyróżnienie - Tuławki 1

Nagroda publiczności - Stars Sząbruk
Nagroda dla najmłodszej zawodniczki - Nadia Wojtczak.

Z D J Ę C I A
Komentarze [4]
~Zdzichu / 2015-06-07 17:34
Nie ma związku, ale może tak trafię do Pana Wójta, który pozostaje głuchy na prośby mieszkańców - jego wyborców i podatników.
~Karolina / 2015-06-06 21:35
Faktycznie to ma ścisły związek z Cheerledars. Gratuluje związku.
~Agnieszka / 2015-06-04 20:19
No właśnie, przyłączam się do pytania?
~Zdzichu / 2015-06-01 20:53
Panie Wójcie i Szanowna Rada, kiedy przywrócicie mieszkańcom połączenia przez 1 Maja w Olsztynie? Wam się pewnie fajnie samochodzikami jeździ,a biedaki z wiochy marzną na przystanku przy Tesco. WSTYD!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl