Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-05-22 11:50 | Rozmiar tekstu: A A A
Aktywni mieszkańcy gminy Dywity

Uczniowie z Bukwałdu upiększali park w... Redykajnach

Olsztyn24
Uczniowie z Bukwałdu sadzą rośliny w parku w Redykajnach | Więcej zdjęć »
Sołtys i Rada Sołecka wsi Redykajny zorganizowali w czwartek (21.05) akcję nasadzenia drzewkami, krzewami i krzewinkami parku wiejskiego. Dzięki wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie przybyło w nim ponad 50 roślin.

Park we wsi Redykajny jeszcze dwa lata temu był zaniedbanym mokradłem zarośniętym chwastami. Gmina Dywity postanowiła jednak zmienić jego oblicze. Dzięki pieniądzom z budżetu gminy i środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich podmokły teren przeszedł metamorfozę – wykonano niwelację terenu, posiano trawę, zamontowano ławeczki i śmietniki, nasadzone zostały też pierwsze drzewka. Dzięki aktywnej pracy sołtysa Stefana Maleszki i nowej Radzie Sołeckiej park ciągle się rozwija i rozbudowuje.

– W ciągu ostatnich miesięcy zostały już przeprowadzone takie prace, jak pogłębienie rowu melioracyjnego oraz oczka wodnego w parku, a w ubiegłym tygodniu nad strumykiem zbudowana została drewniana kładka – mówi Karolina Rogalla z Rady Sołeckiej.
R E K L A M A
banner
Po pogłębieniu rowu udało się uzyskać torf wysokiej jakości, który został wykorzystany jako nawóz pod drzewa i krzewy.

Nasadzenia ponad 50 drzewek, krzewów i krzewinek to kolejny akt zagospodarowania przyjaznego miejsca dla mieszkańców. W czwartek (21.05) sołtys i dwóch członków Rady Sołeckiej (Karolina Rogalla i Leszek Rzędkowski) zorganizowali akcję nasadzania, do której zaproszeni zostali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie (w małej wsi Redykajny nie ma szkoły). Jabłonie rajskie, bzy, kalinę, jaśmin czy dereń jadalny sadziło w sumie około 30 uczniów klas II, IV, V i VI wraz z wychowawcami (rośliny zakupiono z budżetu sołeckiego).

– Praca była przyjemna, bo odbywała się na świeżym powietrzu – mówili uczniowie z SP w Bukwałdzie.

To jednak nie koniec upiększania parku we wsi Redykajny. Aktywni mieszkańcy wsi jako nieformalna grupa samopomocowa (Karolina Rogalla, Stefan Maleszka i Leszek Rzędkowski) wzięli udział w konkursie na najlepszy projekt w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie.

– Wśród 346 wniosków składanych z całego województwa udało nam się wygrać i uzyskać dotację 3 tys. zł na realizację naszego projektu „Zróbmy to razem”, który ma na celu integrację mieszkańców i społeczności lokalnej przy okazji prac zagospodarowania parku – wyjaśnia Karolina Rogalla. – Z pracami ruszamy już pod koniec maja. Chcemy stworzyć kąciki przyrodniczo-tematyczne w parku między innymi łąkę kwietną, hotele dla owadów, ścieżkę sensoryczną, kąciki z instrumentami wykonanymi z bambusa. Do pomocy jako wolontariuszy zaprosiliśmy Wielopoziomową Drużynę Harcerską Antidotum z Dywit.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl