Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-06-04 11:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę fotografii Anny Nasiłowskiej otwarto w Centrum Polsko-Francuskim

Olsztyn24
Anna Nasiłowska (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie otwarto wczoraj (3.06) wystawę fotografii Anny Nasiłowskiej - „Głód wrażeń”. Autorka ekspozycji prezentuje na niej zbiór fotografii z podróży do swych ulubionych destynacji.

Po wprowadzeniu do spotkania, którego dokonał Kazimierz Brakoniecki, dyrektor centrum, głos zabrała autorka fotografii. Opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z fotografią oraz o tym, jak została odkryta jako fotograf, ponieważ sama zapewne nie odważyłaby się pokazać od tej strony. Wspominała też o swoich inspiracjach, pomysłach i wystawach.

Artystka oprowadziła również gości wernisażu po prezentowanej ekspozycji. Wyjawiła, gdzie powstały zdjęcia i co przedstawiają. Są to fotografie inne od tych, które wystawiała dotychczas - z reporterskim zacięciem, powstawały w trakcie podróży w miejscach, które autorka szczególnie lubi. W niektórych z nich była kilkakrotnie, ale są też takie, które odwiedziła tylko raz. Eksponowane zdjęcia to wynik pewnego spotkania sytuacji, odpowiedniego światła i wrażliwości osoby, która uchwyci to, co dla wielu będzie niezauważalne.
R E K L A M A
banner
******

Anna Nasiłowska – poetka, prozaik, krytyk literacki, profesor zwyczajny. Od 1982 roku związana z Instytutem Badań Literackich PAN w Warszawie. W latach 1990-91 przebywała we Francji. Autorka kilku zarysów historii literatury polskiej, haseł i opracowań encyklopedycznych. Opracowała wybór pism Stefanii Zahorskiej, najinteligentniejszej, a niesłusznie zapomnianej publicystki emigracji londyńskiej.

Debiutowała jako poetka w 1977 roku, ale tomik wierszy „Żywioły. Wiersze i prozy poetyckie” opublikowała dopiero w 2014. Autorka trzech biografii: „Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir”, „Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czyli Lilka Kossak”, „Agent wolności i druga Japonia” (o polskich Japończykach Ryochu i Yoshiho Umedach). Autorka książek prozatorskich, m.in.: „Miasta”, „Księga początku”, „Czteroletnia filozofka”, „Historie miłosne”, ”Konik, szabelka”.

Fotografuje od lat, jej pasją jest relacja tekstu i obrazu, czego dowodem jest album „Wielka ciekawość” (tekst do fotografii Elżbiety Lempp) oraz książka „Wielka wymiana widoków”.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl