Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
TL | 2015-06-11 20:57 | Rozmiar tekstu: A A A

W Muzeum Sportu ogłoszono wyniki tegorocznych konkursów

Olsztyn24
Rozstrzygnięcie konkursów w olsztyńskim Muzeum Sportu (fot. archiw. Muzeum Sportu) | Więcej zdjęć »
W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie odbyło się dziś (11.06) uroczyste podsumowanie kolejnej edycji organizowanych od kilku lat przez olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Olsztyna konkursów: „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz „Moje sportowe pamiątki”. Celem konkursów celem jest wzbogacenie zbiorów olsztyńskiego Muzeum Sportu o pamiątki o sportowcach z regionu i wydarzenia sportowych odbywających się w przeszłości na Warmii i Mazurach oraz utrwalenie pamięci o ludziach związanych ze sportem i uprawianymi w regionie dyscyplinami sportowymi.

W tym roku konkurs „Sportowcy Warmii i Mazur” odbywał się po raz drugi, natomiast konkurs pod hasłem „Sportowcy Warmii i Mazur” zorganizowany został po raz ósmy.

W multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur” wzięły udział 2 dwuosobowe zespoły. Konkursowa komisja z OSiR Olsztyn w składzie: Tomasz Lenkiewicz, Ewa Szemplińska i Marek Makowski, po obejrzeniu nadesłanych prac, postanowiła ocenić dwa filmy w jednej kategorii wiekowej i przyznać następujące miejsca:
R E K L A M A
banner
» I miejsce: zespół w składzie Eugeniusz Ciarciński - Marcin Rogawski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie za film „Sylwetka Mieczysława Doroszuka – trenera siatkarskiego”

» II miejsce: zespół w składzie Adam Stachewicz - Łukasz Bajkowski z Gimnazjum nr 8 w Olsztynie (opiekun Alicja Jastrzębska) za film o Krzysztofie Hołowczycu.

W konkursie „Moje pamiątki sportowe” wzięło udział 8 osób:

1. Ryszard Rybak
2. Andrzej Durbakiewicz
3. Bogumiła Gadziała
4. Zdzisław Bubnowicz
5. Bolesław Morawek
6. Maria Barcikowska
7. Jolanta Dziemiańczyk
8. Jarosław Stasikowski

Wszyscy zostali laureatami konkursu. Dzięki ofiarowanym przez uczestników konkursu pamiątkom sportowym, Muzeum Sportu  wzbogaciło swoje zbiory o 151 eksponatów. Wszystkie są bardzo cenne, a wśród nich znajdują się prawdziwe „perełki”. Narty z kijkami z 1937 r., znaczki olimpijskie, pamiątki pochodzące z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, olimpijskie znaczki filatelistyczne, stary floret czy łyżwy z byłego NRD, to tylko kilka pamiątek godnych wymienienia.

Wszystkie eksponaty obejrzeć można w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, które mieści się w HWS „Urania” przy al. Piłsudskiego 44.

Zwycięzcy i uczestnicy konkursów oraz Alicja Jastrzębska (nauczycielka Gimnazjum nr 8) otrzymali  nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne oraz wejściówki do WCRS Aquasfera i CRS Ukiel.

Nagrody ufundowali organizatorzy konkursów: Urząd Miasta Olsztyna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Upominki wręczył kierownik Działu Sportu OSiR w Olsztynie – Marek Makowski.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl