Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B. Kwiatkowska-Butrym/B. Kumiszczo | 2015-06-22 00:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Srebrne gody w Szkole Podstawowej nr 32

Olsztyn24
Jubileuszowe uroczystości w SP nr 32 (fot. SP 32) | Więcej zdjęć »
Taka rocznica zawsze jest wydarzeniem, czy to w życiu prywatnym, społecznym, czy w historii instytucji. Tak też jest w przypadku Szkoły Podstawowej nr 32 w Olsztynie. Jak w okolicznościowym wierszu napisał Wielki Przyjaciel Szkoły - Andrzej Taborski, ten „osiedlowy maluszek” dzielnie sobie radzi od ćwierć wieku. Rzeczywiście jesteśmy niewielką osiedlową szkołą z oddziałami przedszkolnymi i klasami I-III. I to jest nasza ogromna zaleta. Dzięki temu właśnie możliwe było stworzenie autentycznej, rodzinnej atmosfery.

Płyną dni, miesiące, latka
– a wciąż młoda JUBILATKA.
I w dodatku ciągle MAŁA.
Czyżby rosnąć nie umiała?
Wszystkie ją przerosły dzieci
i rozbiegły się po świecie
Rosną nowe pokolenia,
Ale ona się nie zmienia.
Inna by się rozpłakała,
Że jest ciągle taka mała.
A ta skromnie Władzę prosi,
By sypnęła jakiś grosik.
Parę groszy rok po roku
Tyle dzieci czeka wokół
Więc pięterko, czy tarasik
Może dobudować da się?...”


Ta skromność pomieszczeń sprawiła, że obchody 25-lecia rozłożone były na dwa dni i odbywały się w dwóch różnych miejscach. 17 czerwca był dniem bardziej wewnętrznym, szkolnym. Spotkała się cała szkolna społeczność – kadra pedagogiczna, pracownicy, uczniowie i ich rodzice oraz przyjaciele szkoły. Był przygotowany okolicznościowy apel i specjalne wydanie gazetki szkolnej, a dla każdej klasy tort z fajerwerkami.

Następnego dnia odbyły się oficjalne uroczystości. Okazja była szczególna, gdyż nasz „maluszek” otrzymał imię. Wybór szkolnej społeczności padł na Jana Brzechwę. Akt nadania szkole imienia został odczytany przez Monikę Rogińską-Stanulewicz wiceprzewodniczącą Rady Miasta Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Patron - Jan Brzechwa zwyciężył w prawdziwie demokratycznych wyborach. Któż z nas, niezależnie od wieku, nie pamięta zabawnych wierszy, które uczyły, m.in. pracowitości, uczciwości, tolerancji i szacunku do innych, ośmieszały złe postępki i chwaliły dobre uczynki. Te wiersze towarzyszyły występom dzieci w programie artystycznym „Cztery pory roku w naszej szkole”.

Popisom małych artystów przyglądali się uczestniczący w obchodach zaproszeni goście, m.in. Jarosław Słoma - wiceprezydent Olsztyna, Monika Rogińska-Stanulewicz - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna, Dorota Anuszkiewicz – Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty.

Uroczystości odbywały się w Osiedlowym Klubie Akant, gdyż w szkole, ze względu na jej wielkość, nie dałoby się tego zorganizować.

Po oficjalnych występach i przemówieniach, zaproszeni goście odwiedzili szkołę. Na jej terenie, w iście rodzinnej atmosferze, można było zapoznać się z osiągnięciami uczniów i warunkami nauczania.

I choć SP 32 to taki „osiedlowy maluszek”, to skupia wokół siebie wielu mieszkańców Jarot. Już dziś chodzą do SP 32 dzieci pierwszych uczniów. To oni i ich rodzice, a dzisiejsi dziadkowie naszych uczniów, budują grupę Przyjaciół Szkoły.

Bożena Kwiatkowska-Butrym
Bożena Kumiszczo
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl