Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-06-22 12:31 | Rozmiar tekstu: A A A

W gminie Dywity przybyło równych i nowych dróg

Olsztyn24
Od 15 maja z asfaltowego dywanika o długości pół kilometra korzystają mieszkańcy osiedla nad Jeziorem Dywickim (fot. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Od początku roku Gmina Dywity zrealizowała zadania drogowe za ponad 3,5 mln zł! Najbardziej efektowną z nich, skończoną dwa miesiące przed czasem, jest przebudowa drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej na odcinku 3 km. Do tego trzeba dodać budowę asfaltowej drogi do osiedla nad Jeziorem Dywickiem, modernizację ulic osiedlowych w Słupach i trwającą jeszcze budowę ulic na osiedlu Wadąg.

Dobra pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych w gminie Dywity. Wykonawcy wybrani w przetargach narzucili dobre tempo prac, co zaowocowało inwestycjami zakończonymi przed czasem. Dwa miesiące przed terminem udało się zakończyć największą z inwestycji, czyli przebudowę drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej na odcinku ponad 3 kilometrów. Kierowcy mogą już korzystać z równej, asfaltowej drogi na całym odcinku. I robią to bardzo chętnie, zresztą nie tylko oni, bo na nowej drodze można zaobserwować zwiększony ruch pieszych, rowerzystów i biegaczy. Koszt przebudowy całej drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej to ponad 2,1 mln zł. To jednak nie koniec inwestycji w tym rejonie. Urząd Gminy w Dywitach przygotowuje się do kolejnego etapu przebudowy około półkilometrowego odcinka drogi w samej miejscowości Dąbrówka Wielka.

Z kolei od 15 maja z asfaltowego dywanika korzystają mieszkańcy osiedla nad Jeziorem Dywickim. Półkilometrowy odcinek drogi stanowi dojazd do ich osiedla od Drogi Krajowej nr 51. Wykonawcą tej inwestycji była firma Skanska. Jej koszt to 486 tys. zł. To pierwszy etap inwestycji na tym osiedlu.
R E K L A M A
banner
Ponad pół miliona złotych kosztowała łącznie modernizacja ulic osiedlowych w Słupach na osiedlu domków jednorodzinnych. Ta inwestycja rozpoczęła się jesienią 2014 roku i została dokończona w maju 2015 roku. Trwa także budowa ulic na osiedlu Wadąg. Inwestycja o wartości prawie 400 tys. zł polega na budowie dwóch odcinków ulic. Chodzi o ul. Asnyka na odcinku 227 metrów, od ul. Brzechwy do ul. Osieckiej, a także dokończenie samej ul. Osieckiej (130 metrów). Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec sierpnia. Ulice będą wykonane z polbruku i będą miały szerokość od 5 do 6 metrów.

W drugiej połowie roku przebudowana będzie droga w miejscowości Gradki (odcinek o długości ok. 1,5 km). To inwestycja powiatowa w ramach tzw. „schetynówek”, do której kwotą 200 tys. zł dołoży się Gmina Dywity. Zakres robót obejmie frezowanie starej nawierzchni i ułożenie dwóch warstw bitumicznych, dodatkowo z jednej strony zrobione zostanie pobocze z kruszywa, wyznaczone zostaną też miejsca dla autobusów. Inwestycja w Gradkach ma być gotowa do końca października.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl