Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./Natt | 2015-07-03 20:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Doktorat honoris causa dla Jerzego Woźnickiego i promocja doktorów na święcie UWM

Olsztyn24
Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego 2015 (fot. Natt/D.) | Więcej zdjęć »
W Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się dzisiaj (3.07) obchody Święta Uniwersytetu połączone z uroczystością nadania doktoratu honoris causa profesorowi Jerzemu Woźnickiemu.

Profesor Jerzy Woźnicki jest profesorem nauk technicznych, w latach 1996-2002 był rektorem Politechniki Warszawskiej. W styczniu 2014 został wybrany na przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcje prezesa Fundacji Rektorów Polskich, 6 marca 2015 r. został członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, będąc zakwalifikowanym na podstawie analizy oceny dorobku, do Sekcji V tej organizacji „Nauki Społeczne, Prawo i Ekonomia”.

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uchwałą z 22 maja 2015 nadał prof. Jerzemu Woźnickiemu tytuł doktora honoris causa „za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk technicznych, a szczególnie w zakresie technik przetwarzania obrazu i w dziedzinie nauk społecznych, za wytrwałość w działaniach na forum krajowym i międzynarodowym na rzecz harmonijnego powiązania wewnętrznego świata wartości współczesnego uniwersytetu z wyzwaniami świata zewnętrznego wobec uczelni oraz za aktywną działalność w ramach Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich na rzecz powstania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.”
R E K L A M A
banner
Podczas uroczystości dyplomy odebrało 54 doktorów habilitowanych - 31 wypromowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i 23 na innych uczelniach.

Gościem specjalnym święta była dr hab. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Pani minister wzięła udział we wspólnych obradach Prezydium Kolegium Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Konferencji Rektorów Uniwesytetów Polskich z udziałem Kolegium Polskiej Akademii Nauk, które odbyły się dzisiaj w Starej Kotłowni w Kortowie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego 2015

»

03-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl