Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Natt | 2015-07-09 13:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W ratuszu podsumowano etap zgłaszania wniosków do trzeciej edycji OBO

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego | Więcej zdjęć »
Na konferencji poświęconej trzeciej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego podsumowano dziś (9.07) tegoroczny nabór wniosków. Wnioski do OBO można było składać do 30 czerwca. Do rozdysponowania było ponad 3,5 miliona zł, czyli 230 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym.

Łącznie zostało zgłoszonych 200 wniosków, a na chwilę obecną dopuszczonych do kolejnego etapu zostało 21 ogólnomiejskich oraz 100 osiedlowych. 17 wniosków powinno zostać doprecyzowanych, aby mogły przejść do kolejnego etapu.

W trzeciej edycji OBO pojawiło się kilka nowych usprawnień, między innymi możliwość zgłaszania projektów przez mieszkańców, którzy ukończyli trzynasty rok życia, natomiast po ukończeniu piętnastu lat będą mogli wziąć udział w głosowaniu.
R E K L A M A
banner
23 olsztyńskie osiedla będą miały okazję wzbogacić swoją infrastrukturę, mając do dyspozycji po 130 tys. zł, natomiast (podobnie jak w roku ubiegłym) na projekt ogólnomiejski przeznaczono milion złotych.

- Wyrażam satysfakcję z tego, że mieszkańcy naszego miasta tak licznie wykorzystują tę możliwość, którą daje budżet obywatelski - podkreśla Jarosław Słoma, wiceprezydent Olsztyna, jednocześnie zachęcając mieszkańców do wzięcia czynnego udziału w kolejnym etapie OBO, czyli w głosowaniu.

14 sierpnia opublikowana zostanie pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania, które z kolei odbędzie się w dniach 12-27 września. Głos w formie papierowej będzie można oddać w wyznaczonych punktach na każdym osiedlu oraz, podobnie do poprzedniej edycji, za pośrednictwem Internetu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

»

09-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl