Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Natt | 2015-07-09 13:38 | Rozmiar tekstu: A A A

W ratuszu podsumowano etap zgłaszania wniosków do trzeciej edycji OBO

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego | Więcej zdjęć »
Na konferencji poświęconej trzeciej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego podsumowano dziś (9.07) tegoroczny nabór wniosków. Wnioski do OBO można było składać do 30 czerwca. Do rozdysponowania było ponad 3,5 miliona zł, czyli 230 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym.

Łącznie zostało zgłoszonych 200 wniosków, a na chwilę obecną dopuszczonych do kolejnego etapu zostało 21 ogólnomiejskich oraz 100 osiedlowych. 17 wniosków powinno zostać doprecyzowanych, aby mogły przejść do kolejnego etapu.

W trzeciej edycji OBO pojawiło się kilka nowych usprawnień, między innymi możliwość zgłaszania projektów przez mieszkańców, którzy ukończyli trzynasty rok życia, natomiast po ukończeniu piętnastu lat będą mogli wziąć udział w głosowaniu.
R E K L A M A
banner
23 olsztyńskie osiedla będą miały okazję wzbogacić swoją infrastrukturę, mając do dyspozycji po 130 tys. zł, natomiast (podobnie jak w roku ubiegłym) na projekt ogólnomiejski przeznaczono milion złotych.

- Wyrażam satysfakcję z tego, że mieszkańcy naszego miasta tak licznie wykorzystują tę możliwość, którą daje budżet obywatelski - podkreśla Jarosław Słoma, wiceprezydent Olsztyna, jednocześnie zachęcając mieszkańców do wzięcia czynnego udziału w kolejnym etapie OBO, czyli w głosowaniu.

14 sierpnia opublikowana zostanie pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania, które z kolei odbędzie się w dniach 12-27 września. Głos w formie papierowej będzie można oddać w wyznaczonych punktach na każdym osiedlu oraz, podobnie do poprzedniej edycji, za pośrednictwem Internetu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

09-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl