Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Natt | 2015-07-13 14:21 | Rozmiar tekstu: A A A

W CRS „Ukiel” zaprezentowano rowerowe patrole ratownicze PCK

Olsztyn24
Prezentacja rowerowych patroli ratowniczych PCK | Więcej zdjęć »
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy wśród naszego społeczeństwa nadal jest niewystarczająca. Wielu z nas ogranicza się jedynie do wezwania służb ratowniczych, rezygnując z czynnej pomocy. Reakcją władz miasta i Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Polskiego Czerwonego Krzyża na taki stan rzeczy jest wprowadzenie rowerowych patroli ratowniczych, które zostały dziś (13.07) zaprezentowane w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”.

Jak pokazują statystyki zaprezentowane przez Europejską Radę Resuscytacji, główną przyczyną zgonów w Europie jest nagłe zatrzymanie krążenia (NZK), a najskuteczniejsza pomoc w takim wypadku to podjęcie natychmiastowej resuscytacji. Jedynie takie działanie daje szansę na przeżycie poszkodowanym. Niestety pogotowie ratunkowe, poruszające się ambulansem, często nie jest w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia na czas. Rowerowe patrole ratownicze, wykazując znacznie większą mobilność, stanowią więc doskonałą alternatywę dla ambulansów.

Patrole będą wyposażone w aplikację na smartfony „Paramedic”. Aplikacja ta jest elementem Systemu Wspomagania Służb „Bezpieczny Olsztyn”, który w Olsztynie funkcjonuje już od pewnego czasu. Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego miasta czy też dyżurnego straży miejskiej, patrol znajdujący się najbliżej miejsca zdarzenia zostanie tam skierowany, co umożliwi podjęcie szybkiej interwencji przez ratowników medycznych.
R E K L A M A
banner
Zespół ratowników składa się 11 osób - głównie wolontariuszy, którzy będą także brali udział w akcjach profilaktycznych, realizując pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Ponadto podczas swoich patroli ratownicy będą promowali i zachęcali mieszkańców do aktywnego, zdrowego i ekologicznego sposobu spędzania wolnego czasu, jakim jest jazda na rowerze. Jednocześnie będą udzielać rad dotyczących zdrowego i higienicznego stylu życia, co ma na celu przeciwdziałanie skutkom chorób cywilizacyjnych. Patrole będą również obecne podczas imprez masowych i zgromadzeń publicznych na terenie Olsztyna.

Rowerowe patrole ratunkowe będzie można spotkać w miejscach najczęściej uczęszczanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów:
- w dzielnicach Olsztyna: Śródmieście, Stare Miasto, Kortowo,
- parkach (Centralnym, Kusocińskiego, Podzamcze, Jakubowo),
- ścieżkach i szlakach rowerowych oraz traktach komunikacyjnych,
- Lesie Miejskim,
- nad jeziorami: Skanda, Ukiel, Długie, Kortowskie, Żbik, Redykajny,
- nad rzeką Łyną,
- w nekropoliach i na cmentarzach,
- w centrach handlowych (tereny przyległe),
- przy obiektach użyteczności publicznej,
- na terenach i obiektach, na których odbywać się będą zgromadzenia i imprezy masowe.  

Więcej informacji dostępnych będzie na zapisie wideo z dzisiejszej prezentacji. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~stary malkontent / 2015-07-14 09:31
na czwartej fotce widzę OFICERA straży pożarnej. A jaki zaddany, slicznie ogolony ! Niech dresy włoży.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja rowerowych patroli ratowniczych PCK

»

13-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl