Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-07-06 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszył nabór wolontariuszy

Olsztyn24
Olsztyński ratusz
Miejscy wolontariusze pomogą przy największych zbliżających się imprezach. Rozpoczął się nabór do specjalnego korpusu, który tworzy magistrat. Jednym z celów jest aktywizacja mieszkańców stolicy regionu.

- Chcemy sięgnąć choćby do doświadczeń miast, które gościły piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku - wyjaśnia zastępca prezydenta Olsztyna Jarosław Słoma. - Ale podobne działania realizowane są także w całej Europie. I to może sprawdzić się również w Olsztynie. Liczę, że wolontariusze będą ambasadorami naszego miasta przed przyjezdnymi.

Najważniejsze imprezy, które w najbliższym czasie odbędą się w naszym mieście, to Olsztyn Green Festival oraz Grand Slam, czyli turniej Pucharu Świata w siatkówce plażowej.
R E K L A M A
banner
- Zapowiada się wielu gości z zagranicy - zauważa Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Trzeba będzie nimi pokierować, żeby trafili na plażę albo do miejsca noclegu.

Właśnie na tym będzie polegać praca miejskich wolontariuszy przy okazji sierpniowych wydarzeń. Będzie ich można spotkać na dworcu, w Śródmieściu, w okolicach plaży miejskiej. Będą opowiadać o programie, podpowiedzą, jak poruszać się po Olsztynie i jak najłatwiej dostać się do interesujących przyjezdnych miejsc. Ci, którzy się zgłoszą, przejdą specjalne szkolenia i zostaną ubrani w wolontariackie koszulki.

Do podjęca wyzwania zachęcają doświadczeni wolontariusze, którzy już mają za sobą podobne przedsięwzięcia.

- Warto brać udział w takich działaniach - przekonuje Krystyna Jurewicz, która pomagała m.in. przy Warmia-Mazury Senior Games. - Jestem wolontariuszką od kilku lat. Czuję się spełniona, mam wypełniony wolnych czas i zdobywam nowe doświadczenia.

Do pomocy przy Olsztyn Green Festival (14-15.08) potrzeba około ośmiu wolontariuszy, w przypadku Grand Slamu (25-30.08) około czterdziestu. W obu przypadkach powinny być to osoby dorosłe.

Rozpoczęty właśnie nabór jest początkiem budowy grupy ochotników, którzy będą brać udział w ważnych dla miasta wydarzeniach. Mile widziane są osoby, które znają języki obce - to one mogłyby m.in. udzielać informacji cudzoziemcom.

Zgłoszenia można wysyłać pocztą elektroniczną na adres: ngo@olsztyn.eu. Do dyspozycji są też telefony: (89) 522 28 21 i (89) 527 31 11 w. 514.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl