Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Agnieszka Deoniziak | 2015-07-22 23:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Meksykańscy artyści zatańczyli i zaśpiewali w Szpitalu Dziecięcym

Olsztyn24
Meksykański zespół pieśni i tańca w szpitalu dziecięcym w Olsztynie (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Piękne, barwne stroje, egzotyczna muzyka, wesoły śpiew i wspólny taniec – takie atrakcje mieli dziś (22.07) pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Bardzo dużo radości dał chorym dzieciom występ meksykańskiej grupy „ESTAMPAS DE MEXICO”, który odbył się w szpitalu w ramach „Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru”.

Gorące, meksykańskie rytmy poderwały do zabawy nawet najbardziej nieśmiałych widzów. Dzieci miały okazję przećwiczyć tańce ludowe z różnych regionów Meksyku, bo artyści zapraszali je do wspólnej zabawy na parkiecie. Ku zaskoczeniu widowni, meksykańscy artyści zagrali też popularne polskie melodie, m.in. „Szła dzieweczka do laseczka”, które wraz z nimi śpiewała ochoczo publiczność. Uśmiechy dzieci, gromkie brawa i bisy są potwierdzeniem tego, że warto było opuścić szpitalne łóżka, by wziąć udział w tym spotkaniu.

Dzisiejszy występ zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, które tradycyjnie co roku, od wielu już lat, zaprasza do szpitala dziecięcego tancerzy i śpiewaków z różnych stron świata.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl