Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-08-04 14:48 | Rozmiar tekstu: A A A
Odlotowe lato w Dywitach

Aktywne kobiety rozruszają swoją wieś

Olsztyn24
Ilustracja do tekstu (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 20 mieszkanek Dywit skrzyknęło się i w kwietniu 2015 roku założyło Stowarzyszenie Aktywne Dywity. Panie ostro ruszyły „z kopyta” i już w najbliższą niedzielę (9.08) zapraszają na „Odlotowe lato z historią”. Będzie naprawdę odlotowo!

Założycielki stowarzyszenia żartują, że choć mają mniej czasu i więcej zajęć niż panowie, to właśnie one postanowiły rozruszać największą wieś w gminie.

– Postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce – mówi Dorota Pszczoła, prezes Stowarzyszenia Aktywne Dywity. – Niemal w każdym sołectwie gminy Dywity funkcjonuje jakieś aktywne stowarzyszenie, a w największej wsi nie było czegoś takiego. Chciałyśmy to zmienić, stąd pomysł na wspólne działanie na rzecz Dywit.
R E K L A M A
banner
Pod koniec kwietnia Aktywne Dywity zostały zarejestrowane w sądzie. W tej chwili stowarzyszenie skupia 23 osoby, w tym zaledwie dwóch mężczyzn.

– Jesteśmy otwarci na kolejne osoby, które mają pomysły i chcą działać – mówi Iwona Baka, sekretarz Stowarzyszenia Aktywne Dywity. – Zapraszamy do nas, chcemy realizować pomysły mieszkańców Dywit.

W skład Zarządu stowarzyszenia, oprócz Doroty Pszczoły i Iwony Baka, wchodzą: Renata Chalimoniuk, Grażyna Małkiewicz i Katarzyna Raźniewska. Członkinie stowarzyszenia cieszą się, że nowa sołtys Dywit Urszula Derlacz i cała Rada Sołecka przychylnie patrzą na działanie Aktywnych Dywit i już zapowiedzieli ścisłą współpracę przy organizacji imprez i wydarzeń.

– Sołtys daje nam dobry przykład i chcemy to wykorzystać – mówi Dorota Pszczoła.

W najbliższą niedzielę (9.09) stowarzyszenie organizuje pierwszą z rodzinnych imprez dla mieszkańców.

– Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich na „Odlotowe lato z historią” – zachęca Iwona Baka.    

Impreza rozpocznie się o godz. 14 w okolicach ścieżki edukacyjnej poświęconej dywickim sterowcom (żeby do niej dojechać trzeba skręcić z drogi krajowej nr 51 w ul. Grzybową i kierować się drogowskazami). O historii sterowców opowie olsztyński historyk Rafał Bętkowski, dodatkowo w tym rejonie przewidziano też pokaz latających modeli samolotowych. Druga część imprezy odbędzie się nad Jeziorem Dywickim w rejonie pomostu o godz. 15.30. W programie są gry i zabawy dla dzieci, liczne konkursy z nagrodami, grill, napoje, słodycze i muzyka (w razie deszczu impreza zostanie przeniesiona do Stodoły w Dywitach). Na połowę września Aktywne Dywity planują też organizację imprezy sportowej wspólnie z Radą Sołecką wsi Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Franek / 2015-08-05 10:40
Zróbcie coś babki, żeby przywrócic dojazd dla mieszkańcow do Centrum Olsztyna, bezpośrodnio, a nie przez tę porąbaną „9”. Proszę. Mieszkaniec.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl