Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-07-14 12:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci wybawiły się w grach, dorośli w tańcach

Odrodzony festyn sołecki w Dywitach

Olsztyn24
Festyn sołecki w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Dywitach odbył się pierwszy po wieloletniej przerwie festyn sołecki. Dzieci i młodzież wybawiły się w grach sportowych, a dorośli mieszkańcy w tanecznej zabawie, która potrwała do późnego wieczora.

Sołectwo Dywity pod rządami sołtys Urszuli Derlacz rozwija się i realizuje kolejne pomysły, z których może korzystać dywicka społeczność. Po akcji z odnowieniem placów zabaw, wyścigu wielkanocnych zajączków wokół Jeziora Dywickiego, montażu koszy na śmiecie i poprawie estetyki słupów ogłoszeniowych w Dywitach, przyszedł czas na organizację festynu sołeckiego.

Pierwsza po wielu latach przerwy tego typu impreza odbyła się w sobotę (11.07) na placu za przystankiem MPK. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano wiele zabaw i gier sportowych, które wywołały sporo uśmiechów na twarzach uczestników. Z kolei nieco starsi z chęcią brali udział w tańcach pod sceną. Potańcówka wieczorem rozkręciła się i potrwała do późnych godzin nocnych. W eterze było słychać wiele pochlebnych opinii na temat idei organizacji festynu.
R E K L A M A
banner
– Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom Gminy Dywity za przybycie na festyn i piękną zabawę – mówi Urszula Derlacz, sołtys wsi Dywity. – Niebawem szykujemy kolejną niespodziankę dla naszych mieszkańców.

W organizację festynu sołeckiego oprócz pani sołtys i Rady Sołeckiej wsi Dywity włączył się także Gminny Ośrodek Kultury, LZS Gminy Dywity i Gmina Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Mieszkaniec / 2015-07-15 13:58
A kiedy Jaśnie Wójt pomoże mieszkańcom w walce z dostępnem autobusów do Centrum Olsztyna? Nigdy? Oj będziemy pamiętać przy najbliższych wyborach...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl