Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-06 18:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Czwartkowe spotkania z Mikołajem Kopernikiem dobiegły końca

Olsztyn24
Mikoła Kopernik oprowadzał po komnatach olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
Zakończyła się 13. edycja Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem. Dzisiaj (6.08) Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprosiło na ostatnie z tegorocznych spotkań do Zamku Kapituły Warmińskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zamek to Muzeum”.

W tym roku Muzeum Warmii i Mazur zorganizowało cztery Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem. Każde z nich poświęcone było innemu okresowi historii Olsztyna i olsztyńskiego zamku. Podczas pierwszego z tegorocznych spotkań uczestnicy mogli dowiedzieć się co działo się w mieście i na zamku w czasach, zanim Kopernik zamieszkał w Olsztynie. Następny czwartek muzealnicy poświęcili okresowi, kiedy na zamku rządził słynny astronom. Kolejne spotkanie to wycieczka przez wieki - od czasów po Koperniku po współczesność. Dzisiaj natomiast przyszedł czas, by zapoznać uczestników z działalnością ulokowanego 70-lat temu na olsztyńskim zamku Muzeum Warmii i Mazur.

- W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, ale zimno nie odstraszyło ani mieszkańców Olsztyna, ani turystów - mówi Monika Nowak z działu edukacji Muzeum Warmii i Mazur. - Nasze spotkania cieszyły się niesłabnącą popularnością. Na ciekawy program Wakacyjnych Czwartków z Kopernikiem składały się nie tylko takie atrakcje jak zwiedzanie naszego zamku z Mikołajem Kopernikiem jako przewodnikiem, pokazy rycerskie, czy po raz pierwszy zorganizowany w naszym muzeum pokaz grupy rekonstruktorów 152. pułku piechoty Armii Cesarstwa Niemieckiego, ale także warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla najmłodszych czy spektakle Teatru Form Niezależnych Korzunowicz.
R E K L A M A
banner
Program dzisiejszego Wakacyjnego Czwartku z Mikołajem Kopernikiem bezpośrednio nawiązywał do obchodzonego w tym roku jubileuszu 70-lecia działalności Muzeum Warmii i Mazur.

- Chcieliśmy uczcić ten jubileusz również w ramach Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem - mówi Monika Nowak. - Przecież Mikołaj Kopernik jest nieodłączną częścią tego muzeum, jego ducha tutaj czuć wszędzie. Dlatego Kopernik razem z nami świętuje to wielkie wydarzenie. Kopernik oprowadza gości po zamkowych komnatach, a my - muzealnicy, pokazujemy i mówimy o tym, co teraz robimy jako Muzeum Warmii i Mazur. Bo teraz zamek nie jest tylko miejscem, gdzie mieszkał administrator Kapituły Warmińskiej, ale miejscem gdzie toczy się życie kulturalne miasta.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem [6.08.2015]

»

06-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl