Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-07-14 13:16 | Rozmiar tekstu: A A A
Ruszają Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem

Kopernik zaprasza do zamku. W wakacyjne czwartki.

Olsztyn24
W wakacyjne czwartki będzie można zwiedzać olsztyński zamek z Mikołajem Kopernikiem
Rusza kolejna edycja Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem. W tym roku Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przygotowało cztery wakacyjne spotkania z wielkim astronomem. Pierwsze z nich już za dwa dni, w czwartek, 16 lipca.

Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem to impreza adresowana zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Podczas każdego spotkania w sposób lekki, łatwy i przyjemny można poznać postać najważniejszego z dotychczasowych mieszkańców olsztyńskiego zamku, historię warowni nad Łyną, miasta i regionu. Jest też miejsce na wakacyjną zabawę.

Tegoroczne spotkania nawiązują do 70-lecia istnienia muzeum w olsztyńskim zamku, w którym mieszkał Kopernik. W programie każdego spotkania - zwiedzanie Muzeum z Mikołajem Kopernikiem, pokazy rycerskie, spektakle teatralne, warsztaty plastyczne oraz wiele innych atrakcji.
R E K L A M A
banner
Pierwsze czwartkowe spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Zamek przed Kopernikiem”, bowiem pamiętać trzeba, że historia olsztyńskiego zamku zaczyna się wiele lat przed narodzinami Mikołaja Kopernika. Już zanim Kopernik zamieszkał nad Łyną, olsztyński zamek pełnił ważne, administracyjne funkcje. Uczestnicy spotkania będą mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak pracował średniowieczny rzemieślnik, jak tworzono garnki, postrzelać z łuku, przymierzyć dawne stroje oraz wykonać własny zdobny inicjał. Dzięki warsztatom animatorskim będą mogli zrozumieć, jak wyglądał świat przed rewolucją kopernikańską. W południe Teatr Form Niezależnych Korzunowicz przedstawi spektakl teatralny zatytułowany „Historia ucieszna”.

Kolejne Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem odbędą się w następujących terminach:

» 23 lipca - hasło spotkania „Zamek w czasach Kopernika”,
» 30 lipca - hasło spotkania „Zamek po Koperniku”,
» 6 sierpnia - hasło spotkania „Zamek to Muzeum”.

Początek każdego spotkania o godz. 10.00, a zakończenie o 15.00.

Bilet wstępu na Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem kosztuje 3 zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl