Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Konrad | 2015-08-07 12:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Środowisko mamy tylko jedno

Olsztyn24
Uczestnicy projektów w ZUOK w Olsztynie (fot. Krzysztof Konrad) | Więcej zdjęć »
Często o młodzieży mówi się, że idzie na skróty, że przedkłada wygodę nad pracę, ale temu w upalny sierpniowy dzień zadała kłam grupa młodzieży z Olsztyna i gminy Dywity.

Gdy inni wylegiwali się na plaży nad jeziorem, grupa uczestników projektu „Młode komedia” pod kierunkiem Ewy Domaradzkiej i towarzysząca im grupa z projektu „Równać Szanse” z Różnowa pod opieką Moniki Kur-Rydzewskiej wybrała możliwość zwiedzania Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie, którego budowa jest na ukończeniu. Wszystkie nasze śmieci, i te posegregowane i te zmieszane, będą tu trafiać już od października. Zakład będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce i w Europie.

Zwiedzając zakład cały czas młodzież zastanawiała się, czy dzięki ZUO uda się z czasem oczyścić okoliczne lasy, czy uda się stworzyć obywatelskie poczucie odpowiedzialności za wspólne środowisko naturalne. Wierzą, że tak będzie i że wzorem kierowców zaczniemy ścigać „bandytów” wyrzucających śmieci do lasów, a podobno wiara dzieci czyni cuda.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl