Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-08-12 13:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Wsparcie dla początkujących przedsiębiorców

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Olsztyn, Gmina Elbląg oraz Gmina Ełk wkrótce podpiszą list intencyjny, którego celem jest współpraca na rzecz stworzenia w województwie warmińsko-mazurskim warunków sprzyjających realizacji wspólnej „platformy startowej” na rzecz inicjowania i rozwoju pomysłów biznesowych. Decyzję o podpisaniu listu podjął podczas wczorajszego (11.08) posiedzenia Zarząd Województwa.

Zakłada się, iż współpraca służyć będzie m.in. przygotowaniu i realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

- Chodzi o zorganizowanie systemu wsparcia młodych, innowacyjnych przedsiębiorców rozpoczynających działalność – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Projekt ma polegać na stworzeniu platformy, wokół której zbudowane zostanie otoczenie wsparcia tzw. startupów z władzami samorządowymi, doświadczonymi przedsiębiorcami (w roli ekspertów i mentorów), uczelniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami z sektora instytucji otoczenia biznesu. Działalność platformy ma się przyczynić do stworzenia w makroregionie społeczności startupowych.

Przedsiębiorstwa typu „start up” to firmy najczęściej związane z nowymi technologiami lub szeroko pojętymi „innowacjami”, które będąc w fazie rozwojowej aktywnie poszukują nowych rynków i odpowiedniego modelu biznesowego. W tego typu firmach wyższe jest, niż w przypadku „standardowych” przedsięwzięć, ryzyko powodzenia, jednak towarzyszy mu potencjalnie wyższy zwrot z inwestycji, dlatego też niezmiernie ważne jest wypracowanie odpowiedniego instrumentu wsparcia realizowanego przez instytucje otoczenia biznesu.
R E K L A M A
banner
Partnerzy podpisując list intencyjny zobowiązują się do podejmowania działań partnerskich w zakresie m.in.: określenia terytorialnego i instytucjonalnego partnerstwa ponadregionalnego na rzecz budowy „platformy startowej”, budowy partnerstwa regionalnego na rzecz stworzenia w województwie otoczenia dla realizacji „platformy startowej" poprzez zdefiniowanie, określenie roli oraz zaangażowanie do współpracy uczelni i jednostek naukowych, instytucji otoczenia biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, przygotowania instrumentów wsparcia firm typu startup stosownie do możliwości kompetencyjnych partnerów oraz promowania i informowania opinii społecznej, środowisk potencjalnych pomysłodawców na biznes o założeniach i działaniach podejmowanych w związku z budową w województwie otoczenia dla realizacji celów platformy startowej.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl