Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-08-18 14:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Obwodnica za trzy lata

Olsztyn24
Od lewej: prezes Piotr Jurczyk i dyrektor Mirosław Nicewicz | Więcej zdjęć »
Już w 2018 roku powinniśmy pojechać południową obwodnicą Olsztyna. Dzisiaj (18.08) w siedzibie olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na budowę zachodniego odcinka tej arterii w formule zaprojektuj i wybuduj. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane.

Przetarg na budowę wschodniego odcinka obwodnicy (od węzła drogowego Olsztyn-Zachód do węzła Olsztyn-Południe) w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości wygrało konsorcjum firm Intercor sp. z o.o. z Zawiercia i Most sp. z o.o. z Sopotu. W imieniu konsorcjum podpis na umowie złożył prezes zarządu spółki Intercor Piotr Jurczyk. GDDKiA reprezentował dyrektor Mirosław Nicewicz. W uroczystości podpisania umowy udział wzięli także wojewoda Marian Podziewski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Konsorcjum wybuduje drogę za 387,5 mln zł. Termin realizacji zadania to 28 miesięcy. Do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawca oferuje też gwarancji 10 lat. Ponieważ GDDKiA dysponuje projektem technicznym obwodnicy, konsorcjum będzie mogło skorzystać z tego projektu przy ustalaniu projektu wykonawczego. Jeżeli większe odstępstwa od istniejącej już dokumentacji nie będą potrzebne, wykonawca nie wyklucza, że prace terenowe przy budowie arterii rozpoczną się jeszcze w tym roku.
R E K L A M A
banner
Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe. Droga zlokalizowana będzie na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda, ominie miasto od południowego zachodu. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa, do drogi nr 51.

Niebawem GDDKiA powinna równiez zakończyć przetarg na drugą część obwodnicy: od węzła Olsztyn-Południe do węzła Olsztyn-Wschód. Całość inwestycji powinna być zakończona w 2018 roku.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy na budowę odcinka obwodnicy Olsztyna

»

18-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl