Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-08-19 12:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezydent zachęca do głosowania na projekty OBO

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
Ruszyła akcja promująca kolejny etap realizacji III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (19.08) w Parku Centralnym Urząd Miasta Olsztyna zorganizował konferencję prasową, podczas której m.in. prezydent Piotr Grzymowicz i przewodniczący zespołu koordynującego OBO radny Łukasz Łukaszewski zachęcali mieszkańców Olsztyna do aktywnego udziału w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe.

- Zespół koordynujący zakwalifikował do dalszego etapu 129 projektów, jest więc na co głosować, jest z czego wybierać - przypomniał prezydent Grzymowicz. - Rozpoczynamy głosowanie 12 września, kończymy 27 września, a wyniki powinniśmy poznać 5 października. Chciałbym serdecznie zaprosić mieszkańców Olsztyna do udziału w głosowaniu. Te projekty, szczególnie osiedlowe, pozwalają na realizację własnych marzeń i zbiorowych potrzeb społeczności naszego miasta.

- Mamy dokładnie 111 projektów osiedlowych i 28 projektów ogólnomiejskich, które spełniły wszystkie wymogi formalne. I na te projekty będziemy mogli głosować - sprecyzował radny Łukasz Łukaszewski. - Głosowanie będzie bardzo proste. Będziemy zachęcali do głosowania głównie przez Internet, za pomocą komórki, tabletu czy komputera. Będzie też można głosować tradycyjnie, za pomocą karty do głosowania, głównie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, a także w punktach informacyjnych Urzędu Miasta. Głosowanie będzie łatwiejsze niż w poprzedniej edycji - dodał.
R E K L A M A
banner
Liderami w liczbie zgłoszonych wniosków w tej edycji OBO są Osiedla Śródmieście i Pojezierze, których mieszkańcy złożyli najwięcej projektów. Na drugim biegunie są osiedla Zielona Górka i Kortowo, gdzie sprawa realizacji projektów osiedlowych w zasadzie jest już przesądzona. Mieszkańcy tych osiedli zgłosili bowiem tylko po jednym wniosku.

Listę projektów OBO, które wezmą udział w tegorocznym głosowaniu, można znaleźć na stronie internetowej www.obo.olsztyn.eu

Podczas konferencji prezydent Grzymowicz poinformował też o przygotowaniach do budowy tzw. Łynostrady. Byłby to szlak turystyczny dla spacerowiczów, rowerzystów i kajakarzy wzdłuż Łyny, od mostu w ciągu ulicy Kalinowskiego do Lasu Miejskiego.

- W tym roku wśród zgłoszonych do OBO projektów pojawiły się takie, które wskazują, że mieszkańcy chcą Łynostrady - stwierdził prezydent Grzymowicz. - Ponieważ te pomysły wpisują się w strategię rozwoju miasta, ogłosiliśmy przetarg na opracowanie projektu ekomobilności dla Olsztyna, który uwzględniałby zaspokojenie wszystkich potrzeb mieszkańców, zarówno w zakresie aktywności rowerowej, jak i pieszej. Projekt ten obejmowałby również budowę Łynostrady.

Jak szacuje prezydent, Łynostrada mogłaby powstać w latach 2017-2018.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. głosowania w III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

»

19-08-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl