Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-08-21 14:25 | Rozmiar tekstu: A A A
Wielki finał bezpłatnych badań w Dywitach

Rodzinny piknik dla zdrowia

Olsztyn24
Ośrodek zdrowia w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity)
Darmowe badania i konsultacje dla młodszych i starszych, degustacja zdrowej żywności, hipoterapia dla dzieci, gry, konkursy i wspólna zabawa – tak będzie wyglądał wielki finał Bezpłatnego Tygodnia dla Zdrowia w Dywitach. Zdrowotny piknik odbędzie się w sobotę (22.08) w godz. od 10-15 przy miejscowym ośrodku zdrowia.

Rodzinny, zdrowotny piknik na terenie ośrodka zdrowia w Dywitach (ul. Jeżynowa 16) to wielki finał i kulminacja Bezpłatnego Tygodnia dla Zdrowia zorganizowanego przez Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dywitach. Przez kilka ostatnich dni mieszkańcy mogli oddawać krew, rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, panowie w liczbie ponad 40 osób zbadali PSA w kierunku wczesnego wykrywania raka prostaty. W sobotę podczas finału akcji promującej zdrowie na wszystkich chętnych czeka mnóstwo zajęć i atrakcji.

- Dzieci będą mogły skorzystać z darmowych konsultacji logopedycznych, hipoterapii na koniach, czy zbadać wady postawy – wylicza Beata Ostrzycka, kierownik SG ZOZ Dywity. – Na dorosłych czekać będzie alergolog, pulmonolog wraz z badaniem spirometrycznym, kardiolog, a także dietetyk. Dodatkowo będziemy przeprowadzać kompleksowe badanie ostrości wzroku, badanie w kierunku wczesnego wykrywania cukrzycy utajonej oraz lecznicze masaże przeciwbólowe.
R E K L A M A
banner
Grupa PCK przeprowadzi też pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Piknik będzie miał też część zabawowo-artystyczną, wystąpi Teresa Mikołap, dzieciaki mogą liczyć na konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Ponadto zaplanowano też degustacje zdrowej żywności – będą soki, warzywa, owoce, kozie sery, mleko, twarogi, a wszystko to dzięki uprzejmości Heleny Męzińskiej z firmy handlowej Tango i Helenie Wróblewskiej z gospodarstwa rolnego „Nad Arem”. Gmina Dywity jest partnerem całej akcji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl