Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-08-12 16:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatny Tydzień dla Zdrowia

Darmowe badania w Dywitach

Olsztyn24
W SG ZOZ w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity)
Tak szeroko zakrojonej bezpłatnej akcji na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia jeszcze w Dywitach nie było! Darmowe badania, konsultacje ze specjalistami, porady, masaże przeciwbólowe, czy pokazy i piknik – to tylko część programu Bezpłatnego Tygodnia dla Zdrowia w dniach od 17 do 22 sierpnia.

– Staraliśmy się, żeby ściągnąć do Dywit jak największą liczbę specjalistów – mówi Beata Ostrzycka, kierownik Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach. – Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji i badań. Oferta, jaką przygotowaliśmy jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych kobiet i mężczyzn.

Cała akcja rozpocznie się w poniedziałek (17.08), gdy na parking pod Stodołę w Dywitach przyjedzie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W godz. od 9 do 13 każdy chętny będzie mógł oddać to co ma najcenniejsze, czyli ratującą życie krew. W tym samym czasie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy za sprawą olsztyńskiego NFZ i Fundacji DKMS będzie się można zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku oraz dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki onkologicznej.
R E K L A M A
banner
Z kolei na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie można zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz uzyskać porady dotyczące zdrowego stylu życia, uruchomiony będzie też punkt profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki dopalaczowej.

We wtorek i środę (18 i 19.08) Ośrodek Zdrowia w Dywitach zaprasza wszystkich panów w wieku 40+ na bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania raka prostaty (w godz. od 8.30 do 10). W czwartek (20.08) w godz. od 12 do 16 w dywickim ośrodku odbędą się darmowe konsultacje specjalistyczne lekarza urologa, a w piątek od godz. 15 do 17 konsultacji będzie udzielał lekarz psychiatra.

Wielki finał Bezpłatnego Tygodnia dla Zdrowia w Dywitach zaplanowano na sobotę (22.08), gdy konsultacje będą połączone z wielkim piknikiem. W godz. od 10 do 15 na terenie ośrodka zdrowia będą się odbywać bezpłatne konsultacje alergologiczne, pulmonologiczne (z badaniem spirometrycznym), kardiologiczne, a także badanie ostrości wzroku, porady dietetyczne i badanie w kierunku cukrzycy utajonej. Na dzieci będą czekały koniki i zajęcia z hipoterapii, logopeda, badanie wad postawy, a także malowanie buź, konkursy z nagrodami i występy wokalne Teresy Mikołap.

– Dorośli będą mogli skorzystać z leczniczych masaży przeciwbólowych, a także wziąć udział w pokazach i zajęciach z pierwszej pomocy – mówi pani Edyta, pielęgniarka koordynująca w SG ZOZ w Dywitach.

Piknik w Ośrodku Zdrowia poprowadzi Adam Wronka. Na gości czekać będzie także degustacja zdrowej żywności. Dodatkowych informacji o całej akcji udziela przychodnia w Dywitach pod numerem: 89 512 01 22.

Gmina Dywity jest współorganizatorem akcji. Partnerami są także: olsztyński NFZ, Fundacja DKMS, RCKiK Olsztyn, Sanepid Olsztyn, PCK Olsztyn i drukarnia Spręcograf.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl